Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes spániel kutyámat...

6 hetes spániel kutyámat mivel etessem és a száraz junior tápot hogyan áztassam vagy hogy adjam neki? sokszor kakíl lazábbat. Tegnap hoztuk el.

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

még két hetet az anya mellett kellett volna lennie...

igen áztasd be a tápot és úgy ad oda neki..

2011. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen áztasd be, de így is kis idő lesz mire hozzászokik a szervezete. Ha sokáig így marad, akkor lehet, hogy érdemes tápot váltani.
2011. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első körben azt a kaját add,amit a szaporítónál kapott.Tenyésztő minden eladott kiskutyához részletes "használati utasítást"mellékel,sőt sokan kölyökcsomagot is adnak.

Melyik fajta táp junior változatát kapja most?

2011. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
milyen tápot kap? ilyen idős kölyöknél nagyon fontos, hogy normális minőségű táppal etessétek. Kiegészítésnek kaphat tejpótló tápszert. Az áztatás fokozatos legyen még mondjuk 4-5 napig legyen pépes a kaja de utána lassan lehet egyre szárazabb, mi a kutyákat egész életükben úgy esettjük, hogy a száraz tápot leöntjük vízzel (nem áztatjuk) így sokkal több folyadékot vesz fel az étkezés alatt a kutya ami pl jó a veséknek is és nemszárad ki a szája így evés után nem azzal kezdik, hogy mennek inni.
2011. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az en kutyam 8 hetes. En is 6 hetesen hoztam el,de mar ette a szarazat. Nem tudom milyen tapot adsz,nekunk royal canint kap es nem a juniort,hanem a STARTERT! A juniort kesobb kell neki adni.
2011. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
én is 6 hetesen hoztam el a kutyámat(Bichon Havanese)de nekem meg mondta a tenyésztő hogy mit evett nála. És én nem száraz tápot adnék neki egyelőre hanem konzervet. De valami jó minőségűt.Én Pedigree-t adok az én kutyámnak. Később pedig Royal Canin száraztápot.
2011. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a konzervestol ilyenkor meg lazabb a szeklet.
2011. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedigree???? az a legrosszabb szinte ami a piacon van.... a konzervtől pedig csak fosni fog kb 0 tápanyag van benne vagy még annyi se még a legjobb konzerveknek is 80% a víz. Kölyköknek alap, hogy soha még kiegészítésként se adunk konzervet.

A Royal nem rossz de nagyon nagyon drága ahhoz képest, hogy minőségileg nem jobb mint pl a Josera. Ha ilyen drága tápot akar az ember adni akkor inkább az ACANA vagy az Orjen bár ezeknek a magas fehérje tartalmához kicsit túl magas energia tartalom társul és gyors növekedést idézhetnek elő igaz ez a nagyobb kutyákra jellemzőbb mint a kicsikre.

2011. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom az enyémnek nem az. Én csak leírtam az én tapasztalatomat.
2011. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedigree és társai (Chappi, Friskies stb) szinezőket és nagyon erős ízfokozókat tartalmaznak amik idősebb korra simán gajra vágják a kutya veséjét sőt én olyan alomról is tudok akik 9 hetes korra (hála a Pedigree áldásos hatásainak) mind elpusztultak mert olyan szinten gyűlt fel a veséjükben a színezék persze ehhez az is kellett, hogy egy alapból is veseproblémás fajtáról legyen szó de a többinek se tesz jót.

Ennél a TESCO táp/konzerv is ezerszer jobb mert bár ugyanazt a szemetet rakják bele de legalább színezők és ízfokozók nélkül

2011. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!