Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyak osszeszoktatasa de hogyan?

Kutyak osszeszoktatasa de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeptemberben koltoztem el otthonrol, van egy csaladi kutyank akit ott hagytam anyunal hisz neki az az otthona de mivel nem tudok kutya nelkul elni itt orokbefogadtam egyet, es 2 het mulva haza repulunk de nem tudom mit fog szolni a regi kutyank az ujhoz. Az enyem nagyon jo szocializalt, kutya, macska, goreny, gyerek o mindenkivel jol el van. De anyué nagyon elvan kenyesztetve, mikor otthon voltam probalkoztunk masodik kutyaval meg ideigleneskedesel tudtuk hogy elfogok menni es anyu szeretett volna kutyazni hogy ne erezze olyan egyedul magat, de a kisoreg kiborul minden valtozastol, foleg ha annak kutya formaja van. Megsertodik, elbujik, nem eszik, nem iszik, agyrapisil. Es ettol a csalad is tiszta ideg, mert jaj szegeny kutya, ez az o otthona, azt hiszi leakarjuk cserelni stbstb... Pedig idovel tuti elfogadna de anyu mar csak ilyen, neki ez a kutya a legfontosabb, en nem fogok raeroszakolni se masik kutyat se ideigleneskedest, de en mindenkeppen viszem a kutyamat valahogy kikell birniuk ezt a nyarat. Nem tudom hogy kezdjek neki? Hogy tenyleg minel kevesebbet seruljon az otthoni kutya?
2011. júl. 21. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
ilyenkor a leggyakoribb az, hogy a kutya védi a területét, de az írásodból nem ez jön le, nekem elég fura reakció, ilyet még nem láttam.. először próbáljátok őket összeismertetni semleges területen, ne otthon, akkor meglátod, hogy viselik egymást, majd haza is sétálhattok együtt. ha csak annyi lesz, amit te írtál (megsértődés, elbújás) akkor az szerintem nem olyan nagy gáz, szerintem idővel megszokja a helyzetet
2011. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hat ez az hogy "idovel"... Legutobb mikor hazavittunk egy ideiglenes kutyat 3 het utan feladtuk, lefogyott vagy 2 kilot es nem allt szoba velunk, agyra pisilt... Nem dominans, nem tamad, azt meg jobban tudnam kezelni, de ezt a megsertodoset nem ertem es tiszta ideg leszek tole mert mi az mar hogy egy kutya lelkiterrorban tart??? en sem talalkoztam meg ilyennel, szabalyosan megsertodik, elvonul, nem hajlando setalni, buntet... Es ugy tunik nem adja fel egy hamar, inkabb ehezik es onmagat kizarja a falkabol. Az en kutyamnak minden mindegy amig van kaja es gazdi addig neki minden jo, barhol jol elvan, nem erdekli se kutya se macska se semmi igazi kis egyeniseg (bar nekem is van benne egy kis munkam) teljesen problemamentes, nagyon imadom.
2011. júl. 21. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
szájkosár mind a kettőre
2011. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semleges területen találkozzanak szerintem, játszanak, utána talán a saját területére is beengedi majd :) Egyébként biztos össze fognak szokni, olyan nincs, hogy nincs.
2011. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A semleges terület nagyon fontos, először tényleg ott ismerkedjenek. Utána pedig nem ártana megoldani, hogy amíg feszültség van, külön kertrészben legyenek. Nálunk 2 hónapig volt feszültség, mikor menhelyi kiskutyát fogadtam be. Direkt kölyköt, hogy ne legyen gond, de így is megőszültem. Bár az én nagyobbik kutyám nem lett ennyire drasztikusan depis, de támadta a kicsit, szerintem megölte volna. 2 hónap után mertem őket egyedül hagyni, azóta (4 éve) sincs semmi gond. Mondjuk nekem mindig több kutyám volt, nem szokták meg azt, hogy egyeduralom van.


Régebben volt 2 kutyám viszont, akik közt felborult a falkasorrend, őket az egyik haláláig (4 éven át), külön kertrészben kellett tartani. Ha az egyik bejött a házba, a másikat ki kellett csukni és fordítva. Felváltva jöhettek be, egy idő után fel se tűnt, hogy ez macera. Szétszedték volna egymást, sose békültek ki. Mindent megpróbáltam, még azt is, hogy 2 órán át hagytam őket harcolni, hátha eldől végre a sorrend, de nem, csak a műtőben kötöttünk ki:(

De megoldottuk, sosem hagytam el őket, sosem választottam a könnyebb megoldást.

2011. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pl. csináltam azt, hogy mindig rettentően elkezdtem lelkendezni, amikor szoktatni vittem a kiskutyát a nagyhoz. Mint amikor valami nagyon jó készül a kutyáim számára. Mondtam neki, hogy:

- Jaj de jó, jön a Bodri!!! Jaj de jó!

A kis lüke meg tényleg elkezdett örülni. Aztán persze lehervadt a mosolya, de egy idő után ez is működött.

2011. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Elzaras, szeparalas es hasonlok nem hiszem hogy kellenek mert egyik sem agressziv.

Semleges helynek jo lenne a repter? Ha ot is hoznak akkor a semleges hely is meglenne es a lelkendezes is.

De otthon nem tudom hogy lesz, pl. az alvas, ugyanis a regi szobamba bekoltozott a kutya es teljesen kifog borulni ha oda beviszem a masikat, mar pedig o is ott fog aludni velem. Vagy a seta, hisz az enyem imad nagyokat setalni, de a regi tuti nem lesz hajladno jonni, a kertbe sem lesz hajlando kimenni ha o is ott van. A jatek, kozos programozas meg szinten problemas lesz. Mar elore latom hogy mindenki feszult es ideges lesz, a kutya folyton elbujik, agyra pisil, nem eszik, es szegeny kisoreget fogja mindenki sajnalni, patyolgatni, meg udvarolni neki. En meg a gonosz aki uj kutyat akar raeroltetni.

2011. júl. 25. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!