Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kutyát arra...

Hogyan kell a kutyát arra megtanítani, h ugassa az idegent?

Figyelt kérdés
Imádom a 3 éves német juhász kutyámat, de nem ugatja meg az idegent. A macskát meg más kutyát tépné, 3 éve egy kóbor macska nem mer a mi udvarunkon átmenni mint régen. Inkább elkerülik a házunkat. De,hogy az embereket miért nem ugatja nem tudom Kérlek segítsetek !
2011. júl. 23. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az embereket azért nem ugassa, mert csak az idegeneket akarja ugatni.

Nálunk amikor elmegy a villany éjjel, oszt jönnek a kis szürkék, na azokat ugassa mán amikor nem lövik be fagyasztó lézerrel, no akkor oszt úgymarad.

2011. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az az ösztön..sztem sehogy :(
2011. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a kutyákat széttépné, az elég nagy probléma. Hogyan lehet így normálisan sétáltatni? Szocializáció 0?

Örző-védővel talán fel lehetne "ébreszteni" az ösztönöket. Szerintem ez adottság, bár még nem igen láttam olyan kutyát, aki kicsit sem védené elsőre a területét. De nem egészen értem. Ha egy addig számára ismeretlen ember a kapuhoz közel megy esetleg a kilincset is megfogja, nem jelez? Mert ha csak a kapu előtt elmenő embereket nem ugatja meg..

2011. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szotyi41 válasza:
8%
uszítsd és adj neki minden szétszedhető dolgot.A leghatásosabb a guminő X D
2011. júl. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egy 3 éves német juhász kutyát tanítani kell,hogy ugassa meg az idegeneket,ezt nem teszi magától,ösztönösen,akkor kár is kínlódjál vele :( Sajnos a modern kutyázás ide vezet,hogy kiöljük az ősi ösztönöket....A lényeg,hogy tudja a "szégyeld magad",tud "gurulni", tud"bohóckodni"...Hidd el,nem te vagy az egyedüli,akinek ilyen problémái vannak,egyre több az olyan kutya,amelyik túl barátságos vagy túlzottan agresszív.
2011. júl. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutyád egyértelmű, hogy össze van zavarodva, ideges és neveletlen. A többi kutyát, állatokat nem normális dolog hogy üldözi. Egy alapos szocializáció, nevelés kéne neki.

Ezen kívül még fontos, hogy 1, lehet nem ugatja az embereket, de ha történik valami akkor intézkedne 2, lehet hogy ilyen a jelleme, megesik, csak mert német juhász, még nem lesz 100% jó házőrző.

2011. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kutyatépést úgy értem, hogy egy hete a nyitott kapun be akart jönni egy kutya (utcabeli kutya, aki örökké az utcán van) és az első lábát berakta ő már ment is neki. Ezt így értettem.

A sétáltatással semmi gond.

2011. júl. 24. 22:12
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az is közre játszhat, h kiskora óta számára idegen emberek is járnak hozzánk (Anyum fodrász és itthon dolgozik).

Ha az utcán megy valaki vagy a járdán akkor csak odamegy de nem ugat.

2011. júl. 24. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!