Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Eszti9 kérdése:

Hogy tudom megtanítani a kutyámnak hogy idegeneket ne engedjen be az udvarba? Kistestű kutyáról lenne szó.

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

1. módszer: agyaltasd meg egy idegennel.

2. módszer: kösd ki a kapu elé 60 centis láncra.

3. módszer: vegyél másik kutyát.

2011. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért ne várjunk el csodákat egy kicsi kutyától. Erre a feladatra nagytestűeket szokás alkalmazni, mert méretüknél fogva is tekintélyt parancsolóak.
2011. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fog ledönteni mindenkit a lábáról, ha be akar jönni a kapun, fizikai adottságainál fogva. De azt elvárhatod tőle, hogy ugasson, jelezzen, ha jön valaki. Szerintem ez eléggé veleszületett dolog, de megkérhetsz barátokat, ismerősöket, hogy nyissanak be, és ha a kutya ugatni kezd, "ijedten" faroljanak ki. Egy kis önbizalomerősítés nem árt.
2011. okt. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"kistestű kutya"= macska

Szerintem minden kutyában amúgy benne van a jelezhetnék, megérzik, hogy melyik ember rossz, bár van néhány zakkant kutya, akik a szeretetükkel gyilkolnak(nyál is), az biztos. Nekem újfundlandim van, vagyis az egyik olyan, általában ugat, ha idegent lát, kivétel ha vlmi ismerősöm például és látja, hogy rendes. Kiskutyától tényleg nem kell sokat várni a pitizésen kívül. De jelezni még tud, ha nem vártak jönnek. Üdv!

2011. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ismeretlenXDD válasza:
a kutyák maguktól is megérzik, ha rossz emberről van szó, és akkor elkezd ugatni, vagy más jeleket adni. ha a gazdi nincs otthon, akkor más állatoknak akik egészen addig adják tovább, míg vki nem siet segítséget nyújtani.mint már írták előttem, az önbizalom fejlesztése is fontos, de ne essünk túlzásb, mert akkor a kutya azt hiszi segítség nélkül is boldogul, miközben nem..
2012. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 neige ***** válasza:

Nem csoda - a kutya (bármekkora) ösztöne a falkavédelem. Nálunk a chihuahua a legvehemensebb, jelez (ugatással), ha anyám jön, ha férjem jön, mindegy. Idegenekkel vagy vendégekkel szemben igen bizalmatlan, ugat, morog, kavirnyál körülöttük.Néha bokához is kapkod, bár másfél kiló tömör agresszió nem igazán rettent el egy vízóra leolvasót.

Azt ajánlanám, ha jön valaki, ültesd le a kutyát, guggolj mögé és ujjbegyekkel dörzsölgesd az oldalát.Erre általában rájönnek - hoppá! gazdi mögöttem, nekem kell megoldani a problémát.Kitalálhatsz egy vezényszót, hogy később piszkálás nélkül is jelezhesd, nem jöhet be senki a kapun.

2014. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!