Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dán dog és tigriscsíkos...

Dán dog és tigriscsíkos Staffordshire Terrier keverék vagy egy másik fajta?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam nyaralni és a szomszéd apartmanba láttam egy gyönyörű kutyát, bundája egy az egyben az a tipikus tigriscsíkos staffi bunda volt sőt még a fej formája is (főleg hogy megvolt metszve a füle), viszont a test formája és nagysága jóval nagyobb volt kb mint egy Dán dog. A kérdésem az hogy ismertek-e ilyen fajtatiszta kutyát ,vagy valami csodálatos keverék rabolta el a szívemet 1 pillanat alatt?Az értelmes kommentárokat köszönöm előre is.
2011. júl. 25. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg egy dogo canariot (magyar nevek: kanári-szigeteki kutya, kanári-szigeteki fogókutya, kanári-szigeteki masztiff) láttál, bár a méret miatt kissé zavarban vagyok, ugyanis a német dogtól azért jóval elmarad a mérete. Kb. németjuhász méretű, csak annál tömegesebb. Kb. 55-65cm marmagasság és 40-50kg (attól függ hogy szuka vagy kan).

2011. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Mondjuk ilyesmi?

2011. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy akár még lehet egy világosabb színű csíkos cane corso is, az magasságban néhány centivel nagyobb mint a kanári-szigeteki, viszont mivel karcsúbb, a súlya megegyezik vele.
2011. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Catz ***** válasza:

Tigriscsíkos Cane Corso ?

[link]

[link]


Vagy tigriscsíkos Dogo Canario

[link]

2011. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kattata ***** válasza:

Nagy valószínűleg a "Dán dog", helyesen NÉMET DOG csíkos színváltozata volt, egy könnyebb fejű típus. Sajnos a fülvágást betiltották, kiállításokon nem bírálják el, ezért olyan tenyésztőknél, akik rendszeresen járnak kiállításra, csak elvétve találsz vágott fülűt, illetve olyan dokit is csak nagyítóval lehet találni, aki hajlandó még fület vágni. Hogy elrabolta a szívedet, azt megértem, nagyon is! :)

Tenyésztőket a danubiusdogclub.hu-n találsz, oldalt le kell nyitni a menüt, a kennelek menüpontban keresgélj, fel van tüntetve a tenyésztett szín is (sárga-csíkos kell neked). Idén mindenki a csíkosért van megőrülve, de szerencsére elég sok alom is született (ennél a fajtánál az egy időben 3-5 alom már annak számít), nézz szét a honlapokon, hogy hasonló fejtípusú kutyát találj. Sok szerencsét, boldog dogosodást! :)

Ha felhívsz egy tenyésztőt, még véletlenül se hívd dán dognak a fajtát, mert kinyílik a bicska a zsebében ;), a helyes fajtamegnevezésre indokolatlanul kényesek vagyunk.

2011. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy magyarul a fajta neve német dog. Angolul viszont már Great Dane, méghozzá azért, mert a dánok és a németek a mai napi veszekednek, hogy kitől is származik a kutya és kinek is kéne lennie a fajtagondozó országnak. Szóval ha dán tenyésztőt hívsz fel, ne hívd deutsche dogge-nak, mert akkor meg ő átkoz ki. :-)
2011. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tudja a flancos fasz
2011. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!