Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kiskutya, vagy szuka?

Kan kiskutya, vagy szuka?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. Akitát fogok venni nemsokára, és bizonytalan vagyok a kutya nemét illetően. Ő lesz az első akita kutyám. Már a legtöbb dolognak utána érdeklődtem, utánaolvastam, de ebben a kérdésben nem nagyon tudok dönteni. Ti mit ajánlotok? :)
2011. júl. 25. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Én állatoknál a kanokkal mindig jobban jártam. Sokkal jobban kötődtek hozzám, bár szerintem ez teljesen független ettől :D
2011. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hobbikutya lesz?
2011. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont inkább a szukát javasolnám. Bár egyedenkénti eltérések lehetnek bármelyik fajtánál, összességében a szukák kevésbé dominánsak, és hát az akita amúgy is az.
2011. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az akita kemény kutya. Mivel neked ő lesz a fajtából az első, szukát ajánlanék. A szuka kutyák kevésbé dominánsak (legtöbb esetben), könnyebben kezelhetőbbek, mint a kanok. Az előző válaszolóval ellentétben, nekem eddig a szukákkal könnyebb volt a dolgom. Nem is szeretnék többet kan kutyát.
2011. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, hobbikutya lesz, nem szeretném tenyészteni semmiképp.
2011. júl. 25. 16:23
 6/10 anonim ***** válasza:
ez esetben majdnem tök mindegy, csak ivartalaníttasd korán...16 hetes korban optimális...de én is inkább szukát javasolnék
2011. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
melyik tenyészetből veszed?
2011. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden fajtában szebb a kan, testesebb,izmosabb! És az ivartalanítása is olcsóbb...xD Ez sem utolsó szempont:)
2011. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kan kutya korai ivartalanítását abban az esetben nem javasolnám, ha a gazdinak fontos, hogy kifejlődjenek a nemi jellegnek megfelelő jegyek. Robosztus test, nagyobb fej, mint egy szukáé, stb. Nagytestű kan kutyánál megvárnám, hogy 2 éves legyen. Tapasztalat!
2011. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én a kan kutyákat szeretem. Javasolni nem tudnám egyiket sem, nekem még csak kanjaim voltak. Nem tudnék mit csinálni velük, amikor tüzelnek. Persze, ha ivartalanítod akkor nem tökmindegy?:D akkor már gyakorlatilag sem ez, sem az nem lesz. A kanok tényleg a látványuk miatt sokkal előnyösebbek.
2011. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!