Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a német...

Mi lehet a baja a német juhászkutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves német juhászkutyám, aki kiskora óta reggeltől estig rohangál az udvaron, egész nap. Az utóbbi időben észrevettük, hogy a jobb hátsó lábával van valami, furán teszi le, inkább dobálja, és nem is nagyon nehezedik rá. Nagyon karcsú kutya, nincs elhízva (tényleg rengeteget mozog, ilyen kutyát még nem láttam), nagyon játékos, és ennek ellenére semmilyen hangot nem ad ki, nem nyikkan semmire sem. Nem tudom, hogy fáj-e neki vagy sem, de valami van vele. :( Állatorvoshoz csak három hét múlva tudom vinni, mert külföldön van a doki, és idegesít, hogy addig se tudom, hogy mi a baja. :( Olvastam, hogy idősebb korukra előjönnek az ízületi betegségek, erre gyanakszom. Annak ellenére, hogy 8 éves, még mindig úgy néz ki, mintha egy éves lenne.


Szerintetek mi lehet a baja?


2011. júl. 25. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy ízületes lett, vagy szalag szakadás.

Volt-e röntgenje fiatalon a csípőjéről?

Ha jó volt az akkori röntgen, ilyen idős korára már belefér az ízületi kopás.

2011. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem volt még röntgenje, nagyon kis városban élünk, és a legközelebbi állatorvos nem igazán felszerelt. :(

A szalagszakadás nem lenne fájdalmas neki, illetve nem dagadna meg? Csak magamból indulok ki, amikor a bokámban elszakadt, akkor feldagadt a lábam és majd bepisiltem, annyira fájt. Ha ízületi baja van, annak mit lehet csinálni? Tökre elkeseredtem, mert most olvastam, hogy a n. juhászok átlagéletkora 12év, miénk már elmúlt 8 éves. :((

2011. júl. 25. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:
A németjuhászok nagy része diszpláziás, ami enyhe vagy középsúlyos esetben évekig tünetmentes lehet, és csak öreg korukban jönnek elő a tünetek. Szerintem ne várd azt a "nem igazán felszerelt" orvost, hanem vidd el olyanhoz, aki meg tudja röntgenezni! Az a biztos!
2011. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Látatlanban csak találgatás az egész. Eredményesen csak egy röntgennel felszerelt orvos tud bármit is mondani. Ha ízületi kopás van, először zöldkagylós termékkel, később az orvos által javasolt gyógyszerrel lehet a tüneteket enyhíteni.

Az életkor pedig csak egy átlag. Lehet, a Te kutyád vígan elél kis időskori gondokkal egyetemben akár 15 évig is. Igaz, akkor is fájdalmas az embernek elveszíteni a kedvencét.

2011. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy néz ki komoly a dolog. :(( A közelben van még egy doki, de róla csak rosszat hallottam, úgyhogy oda nem viszem, egy másik, akit ismerek, nagyon rendes, csak több, mint 60km-re lakik. Legfeljebb megkérem az egyik szomszédot, hogy vigyen el. Na majd ott kiderül. :( Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 25. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!