Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért másznak rá a hím kutyák...

Miért másznak rá a hím kutyák a kutyasuliban a szukámra? Nem is tüzel.

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 22:24
1 2
 1/11 987654 ***** válasza:

Csak a kan kutyák? Ha nem, akkor dominancia.

Ivartalanítva van a kutyád? Ha nem, akkor akár csendes tüzelése is lehet a kutyádnak.

2011. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak a kanok. És nem tüzelhet, mert áprilisban tüzelt.
2011. júl. 25. 22:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva.
2011. júl. 25. 22:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkoztam de nem értem. Nekem csak szuka kutyáim vannak és ahova megyünk - nem túlzás- minden kan meg akarja őket d*gni. Azt mondják ösztön, de nem értem, hogy akkor mi értelme a kommunikációnak, szaglásnak, tüzelésnek amivel egyértelműen meg lehet állapítani mikor alkalmas? Nagyon idegesítő tud lenni amikor kifárasszák a kutyád és összenyálazzák (egyéb nedvekről nem is beszélve). Én bizony elkergetem őket ha a gazdájukat nem érdekli.
2011. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen kutyaiskola az, ahol ráhagyják a kanokra, hogy kedvükre "fedezzenek"? Nekem is kanom van, de ha csak egy apró jelét látom, hogy arra gondol, már le is állítom! Szólni kell a gazdiknak és az oktatóknak, hogy találjanak ki valamit ez ellen!
2011. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen szukáknál valószínűleg van valami enyhe elváltozás. Fertőzés, ami némi váladékot termel. Ezt érzi a kanok némelyike.
2011. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: mindegyik kutyánál egyyszerre (mert nekem pl több szukám van)? És állandóan, orvosi ellenőrzés mellett?
2011. júl. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy vannak olyan kanok, akiknél ez már szinte reflex szerű. Jó esetben főleg a szukákkal szemben, de sokszor más kanoknál is bepróbálkoznak. Egyértelműen dominancia, de egy alapvetően tiszteletlen viselkedésforma is a gazdival szemben. Nekem is dominás kanom van, mégse csinálja ezt. Nevelés kérdése a dolog, csak sajnos a legtöbb kan kutya gazdi még élvezi is és akár nem is szándékosan, de ráerősít erre a viselkedésre. Ezért nem értem, hogy pont egy kutyaiskolában ezt ráhagyják és nem szólnak érte?
2011. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nemigazán szólnak. Én kergetem a kutyákat hogy száljon le a szukámról... -.-" Bár ez még csak 2x fordult elő.
2011. júl. 26. 13:43
 10/11 A kérdező kommentje:
(Úgy értem két kutyánál, akik nem egyszer bepróbálkoztak)
2011. júl. 26. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!