Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy 1.5 éves...

Hogyan lehet egy 1.5 éves kutyát hozzászoktatni a sétáláshoz? Nagyon fél mindentől, lát egy embert, kiszalad az útra, így nem nagyon merem elvinni!

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 18:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nem rég találtam egy 1.5 év körüli kutyát, közepes testméretű. De sétáltatni nem lehet, mert mindentől megijed, és amint meglát egy embert, ki akar bújni a pórázból és elfutni. (egyszer sikerült is neki) Hogyan lehetne hozzászoktatni a sétához? egyáltalán ilyen idősen lehet még?

Köszönöm a választ! :)

2009. ápr. 5. 18:44
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ! Élménnyé kell tenni neki a sétát , ael kell vele hitetned , hogy ez jó dolog . Lassan mész vele , engeded szaglászni , jelölni , gyakran megsimogatod , megdicséred , ha kell kétlépésenként legugolsz hozzá és bátorítod és biztosítod róla , hogy melletted biztonságban van !
2009. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki mész vele akkor adjál neki jutalom falatot és szép lassan haladjatok és ha meg ijedne a kutyus akkor hajolj le hozzá és simizd meg és megint egy jutalom falat.De sokat kéne emberek közé vinni hogy szokja.
2009. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Amúgy kislány, ma pl vittem, meglátott egy embert és ha nem kapom el pont elüti egy autó, mert ki akart rohanni.. Nem tudom mit művelhettek vele az előző gazdái:S
2009. ápr. 5. 20:13
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

sok türelemmel hozzá lehet szoktatni,de ajánlom a Cerberos kutyasuli kifejezetten problémás,mentett,talált kutyáknak való szocializációs,rehabilitációs tanfolyamát:

[link]


szerintem ivartalaníttasd,mert ha másfél éves,akkor lehet,hogy vemhes,vagy ha még nem,lassan mindenképpen tüzelni fog.

2009. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
64%
Sima nyakörv helyett vegyél neki hámot, abból nem tudja úgy kihúzni magát, mint ha csak a nyakörv van rajta.
2009. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem terhes hálisten, voltunk orvosnál. Amúgy köszönöm szépen mindenkinek :)
2009. ápr. 5. 21:53
 8/14 anonim ***** válasza:

de késöbb még az lehet,hidd el egy elszánt kan kutyát nem lehet megállítani..

ha korrekt a doki akkor javasolta az ivartalanítást,ugye??!!

mindenképpen meg kéne csináltatani,mert gondolom te sem szertnéd,ha kiskutyái lennének és késöbb álvemhes lenne,méhgyulladást,méhrákot vagy petefészekrákot kapna.ezekket mind megelőzi a műtét és a kutya is tovább él..

az ivartalanítás a kultúrál állattartás alapja.

2009. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Segíthet egy másik kutya is ha van egy ismerősöd aki szokta a kutyáját sétáltatni beszéld meg vele, hogy együtt mentek persze csak ha a két kutya megfér egymás mellett. Nekem segített igaz egy négy hónapos kölyök volt a problémás kutyus. Sok sikert.
2009. ápr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, volt szó az ivartalanitásról. Azt mondta a doki, hogy az első tüzelés után lehet. Az gondolom mostanában lesz majd...


Ez a másik kutyás megoldás jól hangzik! :)

2009. ápr. 6. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!