Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Hogyan mondjam el neki, hogy végre megértse?

Figyelt kérdés

A szomszédommal van a baj, mert elhoztam egy menhelyről 2 hónapja egy kiskutyát aki egy tacsi-foxi keverék. Amikor meglátta a szomszédom váltig állította, hogy ez a kutya nem fajtatiszta tacskó. Én egy szóval se mondtam, hogy az lenne. Ezt még elhallgattam eddig, viszont 1 hete tenyésztőtől vettem egy fajtatiszta tacsit, de arra is azt mondja, hogy nem az. Tényleg egész nap azt várja, hogy mikor viszem őket sétálni vagy csak mikor mennek ki a kertbe mert akkor egyből jön és mondja, hogy egyik kutya se tacsi és, hogy engem úgy átvertek mint annak a rendjét. Már kivittem neki megmutatni a törzskönyvet is, de azt mondja, hogy az csak egy lap és azt bárki képes hamisítani.

A másik ilyen kellemes témája a játék. Még mind a két kutya kicsi és ugye birkóznak a kertben. Ilyenkor ha éppen beszaladok valamiért egyből telefonál, hogy verekednek a kutyák. Ha kint vagyok velük akkor pedig a kerítéstől mondja, hogy szedjem már szét őket, mert megölik egymást.

Már próbáltam elmondani neki teljesen nyugodtan és érthetően, hogy az egyik kutya egy tacsi mix a másik pedig egy fajtatiszta tacsi és, hogy nem fogják megölni egymást mert csak játszanak, de nem képes felfogni. Nagyon irritáló, hogy egész nap ezt kell hallgatnom tőle és már nem tudom, hogyan kéne neki elmagyarázni, vagy legalább nyomatékosítani benne, hogy nem vagyok rá kíváncsi.

Ti, hogy közölnétek vele? Vagy mit mondanátok neki?


2011. júl. 26. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmondanám neki hogy köszönöm az eddigi tippeket. De nincs rá szükségem. Ők az én kutyáim és ne törődjön velük. Foglalkozzon a saját kutyájával.
2011. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából úgy hogy fogja már be a száját és törődjön a dolgával, ennyi szabadideje van?
2011. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű: ha beszél, hallgasd végig szó nélkül, végig mereven nézz rá. Mikor befejezte, fordíts neki hátat.
2011. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
megemelném 1 méterrel a kerítést...
2011. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez érdekes.

én tuti úgy csinálnék, hogy először szépen mondanám meg hogy kedves hogy így aggódik, stb, de te is tudod őket kezelni, és nem is baj hogy nem tacsi (mág ha az is, hagyd rá, hagy legyen igaza, mert ahogy elnézem úgyse nyugszik amíg nem neki lesz igaza) mert te így is úgy is szereted őket.

ha ezek után se hagyja abba, akkor meg már lehet kicsit mérgesebben, meg inkább figyelmen kívűl hagyni. ha szól ne nézz oda, vagy röhögd ki vagy nem tudom... :/

2011. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy bunkó vagyok de én az ilyen embereket észre sem veszem. Akire nem hatnak az érvek az nem érdekel.
2011. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!