Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhely létrehozás, hogyan?

Állatmenhely létrehozás, hogyan?

Figyelt kérdés
Üdv, ha egy városnak nincs állatmenhelye az esetben lehet kérvényezni a polgármesteri hivatalban hogy valahogyan megalapuljon? Csak Gyepmester van itt, aki kaszabolja lefele az állatokat, de 23 ezres lakosság mellett nem hiszem hogy ez a megoldás, mivel elég sok kutya lenne.
2011. júl. 26. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
én nem értek ehez, mert csak 15 éves vagyok, de amúgy tényleg a polgármesteri hivatalban kéne érdeklődni, mert ha alapítassz is egy menhelyet, akkor kérhetsz rá pénzt, mert egyedül úgy sem tudnád eltartani. meghát ígyis úgyis be kell menned, ha hivatalossá akarod tenni. mert engedély is kell rá. gondolom én.
2011. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok alapítani, csak valami szavazást vagy akármit indítani hogy csináljak már egyet mert ez nem állapot..
2011. júl. 26. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Állatmenhelyeket nem támogat az állam, se az önkormányzat. Állatmenhely akkor alapul, ha lelkes önkéntesek összegyűjtenek jó sok lelkes támogatót, akik összeadják a pénzt a területre, és aztán a lelkes önkéntesek további támogatókat keresve, illetve a saját zsebpénzüket és munkájukat áldozva elkezdik menteni az állatokat.
2011. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elég szomorú..
2011. júl. 26. 12:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen az. Ráadásul ha az új civil törvény megszületik, akkor a meglévő állatmenhelyek is csukahtják be a "boltot". Olvasd el ezt, és ha egyetértesz, alá is írhatod:

[link]

2011. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És akkor több ezer kutya mehet a föld alá?
2011. júl. 26. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi 60 ezres városban lakunk, és csak gyepi van. Az önkormányzat több éve tartó könyörgés ellenére sem képes lépni az ügyben, még annyit sem, hogy kölcsönözzön egy használaton kívüli külterületi területet...

Most egy civil emberke felajánlotta az ilyen területét. Talán, talán sok év múlva az életrehívóknak köszönhetően lesz valami nláunk is...

2011. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod a kérdést. Ha az új civil törvényt elfogadják minden kutya mehet a föld alá... A menhelyeknek elveszik a legfőbb jövedelem forrásuk, az 1%, elveszik a lehetőséget attól a néhány menhelytől aki a helyi gyepikkel összefog, mert így nem kapják meg a közhasznú státuszt, stb.


Kedves előző, neked ia mondom, hogy írassátok a petíciót ezerrel, mertha ezt elfogadják nálatok sem fog semmi történni :(

2011. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már megtettem, és nyomom tovább...

Rohadt egy szar alakok, gondolom látják, hogy ebben mennyi pénz van (jó része menhelyeknek) és ha ezzel a szocális hálónk hiányait lehetne foltozni, akkor nem kellene annyi pénz ezekre a költségvetésből...

A környezetemben is volt olyan emberke, aki kijelentette, hogy szabályozni kellene, hogy 1%-ot ne kaphassanak az állatok. Mondom még ezt is irigyled te paraszt?! Aztán felvilágosítottam, hogy állami pénzből ezek egy fillért nem látnak, és sok helyen ez az utolsó mentőöv. És mondtam neki, hogy amíg választanom kell, hogy kórházban bohócok szórakoztassák a gyerekeket vagy egy állat ne pusztuljon el, én az állatnak ajánlok fel. (az értelmes, és ugyanilyen létszükséges humán célkitűzésekkel természetesen egyetértek...) Egyébként is a szocális jólétünket biztosítsa az állam, ne nekem kelljen - ha már az állatokra ba*szik...


Na, most jól felhúztam magam...

2011. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem csodálom, mocskos egy világ ez..
2011. júl. 27. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!