Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Collie-sok, Ti milyen táppal...

Collie-sok, Ti milyen táppal etetitek/etettétek a kiskutyá (ka) t?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes kis collie kutyám.... És a tápokkal teljesen kétségbe vagyok esve. Kaptunk a tenyésztőtől, amit azelőtt evett, amielőtt elhoztuk, de lassan elfogy és nem tudom melyik lenne a legjobb.

Az állatorvos a Hill's Science Plan-t ajánlja. Erről mi a véleményetek? A tenyésztő pedig ezeket javasolta: Acana, Royal Canin, Happy dog. Mit gondoltok ezekről

Teljesen kétségbe vagyok esve. Kérlek, segítsetek!

Köszi


2011. júl. 27. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én Bosch táppal etetem, most 7 hónapos. Ez a legjobb táp collienak, collie tenyésztők hozták be az országba, nem véletlenül.

A Hill's-t nem igazán ajánlom, mert tele van gabonával, ami nem túl jó a kutyának, ennek csak a reklámja nagy.

2011. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt a Bosch tápot hol lehet venni? Fressnapf-ban? Mert az van a városunkban. :)
2011. júl. 27. 23:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Fressiből ne nagyon vegyél, nagyon drága! Lényegesen olcsóbb itt: www.tapfutar.hu vagy akármilyen már weboldalon:) De itt a tápfutáron a nagy kiszerelésűeket ingyen kiszállítják!:D
2011. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az acana és a royal tényleg jó :)
2011. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A Royal ugyanolyan kevés húst és rengeteg gabonát tartalmaz,mint a Hill's.Ezen kívül sok kutyánál durva hasmenést és allergiás bőrpanaszokat okoz,konkrétan az én kutyáimnál is.Amint kidobtam a Royal Canint(nem a kukába,hanem odaadtam valakinek),elmúltak a panaszok és azóta se jöttek vissza.Az állatorvos azt a tápot ajánlja,aminek a reklámozásáért pénzt kap.
2011. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt gondoltam, hogy az állatorvos azt ajánlja, amiből neki haszna van...

Egyébként a nem megfelelő táp, okozhat vakarózást?

2011. júl. 28. 00:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Borderemnek a Joserától, Boschtól, Acanatól, Hill'stől ment a hasa és egésznap vakarózott, rágcsálta magát. Amelyik táp nála bevált, az a Royal Canin. 4 éve ezzel etetem. Szerintem ha tudsz, vegyél kimérten/kis mennyiségben az általad jó összetételűnek vélt tápból, és ha beválik, etesd azzal. :)

Azzal, hogy a fent említett tápok nem váltak be a kutyámnál, nem azt akartam mondani, hogy rosszak, csak egyszerűen a kutyámnál nem váltak be.

2011. júl. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van Bosch:)

2011. júl. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi Kedves utolsó előtti és utolsó! :)

Igazából, ahhoz a táphoz, amit a tenyésztőnél evett, keverek Royalt is, de már az is kezd elfogyni (kaptuk az egyik ismerősünktől)... és azt figyeltem meg, hogy - annak ellenére, hogy nincsenek benne bolhák - vakarózik. Ez lehet a royaltól?

Egyébként tényleg nagyon köszönöm az infókat, már ez is nagy segítség volt. :) Ma megyek tépot venni, megpróbáljuk az Acana-t. Lassan az összes prémium tápot kipróbálhatjuk, aztán elválik melyik jött be a legjobban. :)

2011. júl. 28. 11:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet.Nekem szabályosan véresre marta magát a RC-tól.
2011. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!