Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya nevelhető nagyon...

(L) Bella (L) kérdése:

Melyik kutya nevelhető nagyon könnyen?

Figyelt kérdés
kezdő kutyásnak, nyugodt fajta
2011. júl. 28. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Labrador.
2011. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd jönnek a profik konkrét fajtákkal, de általában a terelő kutyák, egyéb munkakutyák a legkönnyebben idomíthatóak. Csak sajnos pont ezért a munkaszeretetért általában ezek egyáltalán nem nyugodtak.

A nyugisakat nagyobb túra idomítani, bár biztos van kompromisszum.

2011. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
25%

Golden Retriever

Az enyém még ugatni is lusta volt.

Inkább csak díszkutya.

2011. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
labrador
2011. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a fundinál nyugodtabbat keveset tudok :)
2011. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
uszkár!
2011. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt én is baromságnak tartom, hogy egy konkrét fajtáról kikiáltják, hogy nyugodt. Egy fajtán belül is lehetnek eltérő vérmérsékletű egyedek. Nagy mértékben múlik a gazdin a dolog, de vannak genetikai dolgok is, amit a felmenőktől hoznak. Érdemesebb megfigyelni, vagy többször találkozni , esetleg kis sétára vinni, a kiválasztott kutyust, hogy némi bepillantást nyerjünk a viselkedésére. Persze még ez sem 100%, hogy az otthonunkban is egy nyugodt kutyával fogunk együttélni. Ismerősömnek van egy alom labradorja. 5 kölyök, és mind más. Kettő teljesen hyperaktív, kettő normális, és egy túl nyugodt. Sok időt töltök nálik, mert szeretem a kölyköket, és elmondhatom, hogy nem általánosítható hogy nyugodt kutyák. Persze még csak kölykök, és a legtöbb dolgot még ezután fogják megtanulni a gazdájuktól. Ezért sok múlik rajtad is, a te hozzáállásodon, nyugodt viselkedéseden, és az energiádon, amit látnak rajtad!

Sok sikert a választásban.

Én egy roppnat nyugodt kutyust választottam tavaly, és 2 nap múlva engedett fel annyira, hogy azóta sem bír leállni. Teljesen hyperaktív, kajla, játékos, de okos, és könnyen tanul.

2011. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tetris ***** válasza:
89%

Könnyen nevelhető kutya nincs!!!!!!! Mindegyikkel foglalkozni kell napi szinten, tanítgatni, sétáltatni, etetni, símikézni, ... stb. Csak olyan vállalkozzon kutyatartásra, aki elviseli azt is, amikor éjszaka a kutyára rátör az ugathatnék, amikor sáros lábbal beszalad a szobába, amikor kakás marad a feneke, amikor csámcsogva eszik, amikor az ázott kutyabunka büdös marad, amikor nem fogad szót, szétrágja a kedvenc papucsot,.... stb.

Egy kutya az életét is feláldozná a gazdájáért, számára a legfontosabb a rajongva szerett gazda. De ezért cserébe törődni kell vele. Nem lehet kihúzni a csatlakozóból, ha már meguntuk. Ezeket is vedd figyelembe, amikor választasz. Nagyon sok öröm van velük, de tenni is kell értük.

Egy macskával feleannyi gond sincs. (Nekünk van mindkettő. Kutya is, macska is...... Férj is)

2011. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
türelem kell a kutyáknak de szerintem az ír szetter
2011. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!