Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez? Vol2. [BŐVÍTVE]

Hogy is van ez? Vol2. [BŐVÍTVE]

Figyelt kérdés

Sziasztok, már régebben feltettem egy kérdéssorozatot amire logikus válaszokat kaptam többségben, viszont akik esetleg lemaradtak róla azoknak is szerettem várom a válaszát. [bővítettem]



Üdv, egy három részből álló kérdést szeretnék feltenni amire szerintem sosem fogok értelmes választ kapni. Szóval, először is fel nem tudom fogni hogyan lehetnek ilyen-olyan mániás emberek akik már szinte emberszámba sem veszik akik szaporítanak, szaporítótól vesznek kutyák. Igen, sajnos olyan világban élünk ahol nem feltétlen a legnemesebb munkával keressük kenyerünket, de könyörgöm ők csak szaporítók, lehetőséget adnak azoknak az embereknek akik nem tudnak 60-100 ezer forintot kiadni egy kutyáért, és igenis a szaporítók azok akiktől lehetőséget adnak ezekre, elismerem nem a legjobb módszer a pénzkeresésre de a rablásnál, csalásnál, lopásnál ezerszer jobb. A másik kérdésem az lenne hogy miért nézik le azokat akik szaporítótól veszik a kutyájukat mert csak utánozni tudom magam, de nincs arra pénzük hogy a havi fizetésüket egy kutyára áldozzák. Én is szaporítótól vettem a kutyámat de ettől függetlenül az egész napot vele töltöm, télen nyáron viszem sétálni, szünetben és iskolaidőben is felkelek hajnal 6kor csak azért hogy ne szakítsam meg a rutinos táplálkozását és ha valami probléma van megkérdezem azt itt gyakori kérdéseken vannak olyanok akik pofátlanul csak annyi válaszolnak "mi a f*szért szaporítótól veszel"? talán azért mert csak erre van pénz barátom. Az utolsó kérdésem pedig az lenne, ami ugyancsak a pénzzel kapcsolatos hogy mi a francért ne lehetne nekik olcsóbb tápot venni? Tudom az Acana meg Orijen tápokban minden megvan, de könyörgöm hát nincs nekem 1000 forintom minden másnapra, mert ugye fél kiló tápot megeszik naponta a kutya.. Ugyanúgy megkap mindent szerintem, tény hogy nem a legminőségibb tápot kapja de akkor sem száraz kenyérrel etetem hanem a boltokban kapható rendes tápot, gondolom nem azért engedélyezték a forgalmazását mert szárított szart árulnak. Ennyi lett volna amit megszeretnék tudni, rengeteg dolgot nem írtam le mert úgy gondolom így is csak a savazás fog várni a hozzászólásokban. Tudom hogy a hozzászólások 90% abból fog állni hogy minek tartok állatot ha nincs pénzem a maximális tartásra, erre csak annyit válaszolnék, igenis volt, van, és lesz olyan gazda aki nem tudja anyagilag támogatni a kutyáját, de igenis szívből szeretni nem úgy mint néhány TENYÉSZTŐ, aki annyit tesz hogy eteti fedezteti orvoshoz viszi a kutyáját...

Remélem kapok valami normális választ.

Amely kérdést még nem raktam fel, az a kutya fülvágás. Nem hiszem hogy ragoznom kellene miként tekintenek azokra a gazdákra akik ehhez folyamodnak, csonkítók, állatkínzók. Személy szerint én is "megcsonkíttattam" a kutyámat még kisebb korába ami egyáltalán nem zavarta, steril körülmények között pár perc alatt altatással gyorsan elvégezte a doki, összeforrasztotta plusz összevarrta és mehettem is haza, pár hétig kenegetnem kellett a fülét mivel már idősebb korába [6 hónaposan vágattam le] ami sajnos a hosszas gyógyulással is járt. De minden nap kentem érzéstelenítővel törölgettem a seb körül hideg ronggyal. Gyakorlatilag mindent megtettem hogy ne érezze magát kellemetlenül. Akik több tízezer forintot kiadnak a kutyájukért, és még tízezret hogy levágassák a fülét nem értem miért sorolják egy napon az állatkínzókkal akik láncra verve fedeztetik a szukájukat, kikötözve tartják a jószágot és még sorolhatnám, de nem mennék bele. Bár durva általánosítás, de az emberek is tesznek olyat ami nem épp kellemes illetve hasznos, de mégis megteszik. Gondolok itt a tetoválásra, és egyéb beavatkozásokra. Jó tudom a fülvágás a gazda döntése, meg a kutya lehet hogy nem akarná. De aki megadja neki minden napi ételét, vele tölti minden szabadidejét az ennyit csak megengedhet hogy egy kicsit az igényeire szabja a társát, nemde? Várom az építőjellegű válaszokat.

Üdv, Titanium9.


2011. júl. 29. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tessék, akkor én is mutatok valakit: [link]
2011. júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"körülbelül egy menhelyet sem látok a környékünkön"


Ha jól tudom, makói vagy. Szeged azért még a "környék"-hez tartozik, nem kell olyan sokat utazni ahhoz, hogy onnan valaki örökbe tudjon fogadni egy menhelyi kutyát:

[link]

2011. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam már bezárt a szegedi a makói után, de akkor téves infó volt. És nem akarok én védeni senkit, csak a szaporítók és a tiltakozók véleményére is kíváncsi vagyok.
2011. júl. 30. 13:36
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Leutazni messzebre egy staffi kiskutyáért (van egy pár a menhelyeken) sokkal olcsóbb még a szaporított kutyánál is, sőt legtöbb helyről boldogan elhozzák neked csak fogadd be! Úgyhogy ez nem mentség. Nem az a sznob aki megveszi a drága kutyát hanem az aki megveszi a szaporított "fajtatisztát", és nem jó neki az amit megengedhet a pénzéből.
2011. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Elvileg nagyon szereted a kutyádat...

Ha gyereked lenne,róla is így vélekednél? "és nem tudnád maximálisan támogatni, de azért szereted"

Jó neki a sz@r tápszer, mert szeretem.

Azért vannak sokan a szaporítók ellen, mert rontja a fajta minőségét. Sok kutya közülük már nem is hasonlít a fajtájára. Egy ilyet mentettem meg én is. Megvették a gyereknek a spánielt, ahogy nőtt egyre kevésbé hasonlított rá, akkor mehetett volna menhelyre, vagy kitudja hova...

2011. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de az embert milyen jogon hasonlítod a kutyához? Esetleg ha lesz/van/volt kutyád akkor fél éves koráig bölcsőbe tartottad minden nap fürdetted cumisüvegből etetted és fogfájásnál vetted neki a gyógyszert? Ne akarj már összefüggést találni kérlek.
2011. júl. 30. 17:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!