Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutyanevel...

Mi a véleményetek a kutyanevelésben a fizikai fenyítésről?

Figyelt kérdés
Nem verem a kutyáimat - soha nem is tenném - de baráti körben fölmerült a téma, hogy túl sok a pszichologizálás a kutyanevelésben. Van aki arra esküszik, hogy fizikai kényszerrel (veréssel) kell megtanítani a kutyát. Mit gondoltok?
2009. ápr. 7. 15:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
A verést elítélem, mert attól csak félni fog a kutya. De egy fenékre csapást, fülráncigálás vagy megrázást a nyak bőrénél fogva néha megejtek... Csak az a baj, hogy valaki ettől rögtön börtönbe csukatna... Csakhogy nem mindent lehet megtanítani labdával és simivel, és nem minden kutya rémül egy elsuttogott nemszabadtól...
2009. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre az ugrik be, hogy mindenki a saját tapasztalataiból indul ki. Nálam fegyelmezésként ez a kettő működik: -emelt hangon kiadott parancs, majd a nyakánál megrángatom. Ennél többre nem volt még szükségem.
2009. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
A legelső dolog a kutyanevelésben az, hogy megértessük a kutyánkkal, hogy mi vagyunk a falkavezérek. Ezt a természetben is fizikailag intézik el egymás között az állatok, nem beszélgetéssel. Éppen ezért ha a kutya domináns teljesen elfogadhatóak a kisebb fizikai ráhatások. Ez alatt nem azt kell érteni, hogy hülyére verjük a kutyát (attól csak idegbeteg lesz), hanem pl azt amit a második válaszoló írt. Egyébként is vannak olyan fajták amik nem, vagy nehezen motiválhatóak jutalomfalattal, őket csak kemény kiállással lehet tanítani.
2009. ápr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Esló vagyok. Nekem is nagyon ritkán van szügségem ilyesmire és még ez a kicsi szám is úgy jön csak ki, hogy több kutyám van. :D És még hozztenném, hogy a ráncigálás, fenékrecsapás nem nevelés közben történik, hanem ha valami rosszat csinálnak, pl megrágnak egy cipőt vagy ilyesmi.
2009. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Amikor rosszat csinál, mondjuk verekszik, ugat, amikor nem lenne szabad, ellop valamit, én is rácsapok a fenekére. Ettől nem lesz semmi baja. Nem lehet CSAK jutalomfalattal kutyát nevelni. De én jártam a kutyámmal olyan suliba, ahol mindent úgy próbáltak megoldani, hogy pórázzal beráncigálták a helyére, lenyomták stb. Persze kapott jutalmat is, de ha nem hoztál kaját, senki nem szólt, hogy esetleg jutalmaznni kéne a 7-8 hós kölyköt. A képzés rendkívül eredményes volt: a barátságos, de -mivel még kölyök- neveletlen kutyából harapós és neveletlen kutya lett. Sok kutya támadott is, hol más kutyákra, hol saját gazdájára. Azóta iskolát váltottunk, ahol a hangsúly a jutalmazáson és a megfelelő mértékű(!) büntetésen van, most két éves és már jó kutya, de néha még mindig érződik a hatása az előző sulinak. Amúgy érdekes, hogy a kezdő csoportban még sok különböző fajtájú kutya volt a westietől a mudiig, de ahogy az egyre magasabb szinten álló csoportot nézzük, ezek a kutyák kezdenek lemorzsolódni, szinte csak német juhász, rottweiler stb. marad. Mert csak ezeket a jó idegrendszerű, domináns fajtákat képesek ezekkel a módszerekkel kezelni. Egy gyengébb idegzetű juhászkutyával nem tudnak mit kezdeni.
2009. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

OFF

Hm, tapasztalatom szerint a mudi nem egy gyenge idegrendszerű kis virágszál... Már ha rá gondoltál a juhászkutyánál... Inkább azt írják róla, hogy amíg a többi kutya tanul ő unatkozik, mert sokkal hamarabb megtanul dolgoat, ez tény...

2009. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fizikailag is szabad figyelmeztetni , persze nem olyan szinten , hogy nagyon fajjon neki vagy meglatszodjon a serules , en altalaba a hatso felere csapok egyet vagy megrangatom a grabancat ha nagyon rosszat csinal, ha egy kutyat sulyosabban bantalmaznak es olyan fajta kesobb meg bosszut is allhat a gazdajan, akinek meg annyira nincs turelme a kutyaneveleshez , hogy ha kell ha nem uti a kutyajat az ne tartson kutyat , tartson halat .
2009. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
OFFolónak: De, a mudira is gondoltam, több másik mellett, de nem úgy értettem, hogy mindentől beijed, de szerintem és mások szerint is érzékenyebb sok fajtánál, őket nem lehet úgy nevelni, hogy megragadod a nyakörvét és ráordítasz, hogy ülsz. Ettől tönkremennek. Más mudis is járt velem abba a kutyasuliba, a kutyáin látszott, hogy idegesek, nem lenne szabad ennyire durván bánni velük.
2009. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kutyája válogatja. Van amelyiknek egy kissé megemelt hang is bővan elég, van amelyiknél simán belefér egy alapos verés. Akinek nem volt még kemény és makacs kutyája, az persze nem tud erről és elítéli a verést. Okkal, a megfelelő mértékben és megfelelő időben hasznos lehet a testi fenyítés. De mondom, fajta és egyedfüggő. Általában nincs szügség rá.
2009. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Még annyit, hogy sosem tanítási célzattal "verjük" a kutyát. Csak és kizárólag akkor van helye ha egyértelmű agresszivitást mutat a gazda felé. Teljesen mindegy, hogy milyen okból, ilyenkor illik odacsapni.
2009. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!