Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutyanevel...

Mi a véleményetek a kutyanevelésben a fizikai fenyítésről?

Figyelt kérdés
Nem verem a kutyáimat - soha nem is tenném - de baráti körben fölmerült a téma, hogy túl sok a pszichologizálás a kutyanevelésben. Van aki arra esküszik, hogy fizikai kényszerrel (veréssel) kell megtanítani a kutyát. Mit gondoltok?
2009. ápr. 7. 15:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
És miért baj az, ha nem lehet mindenkit úgy nevelni mint egy rotit vagy német juhászt? :O Nekem három mudim van, így hát járok mudis körökbe is, a kölykök életét is nyomon követem, és állítom, hogy csodálatraméltóan kemény kutyák... Aki szürke marhákat terelt helyenként az nem egy nyámnyila eb. Nem agresszióra értem, de egészségre, tűrőképességre, bátorságra, és ha kell nagyon megvédik magukat és a gazdit is.. Persze egy normális mudiról beszélek. De ideggyenge lehet sok a német juhász és a hasonlók között is... Én is láttam már igedes német juhászt... Minden kutyának más módszer a jó... Ettől függetlenül a mudi képes mindent (ha nem többet, hiszen gyorsabban tanul, ezt kimutatták) megtanulni amit egy általad említett kutya, mindent amire fizikailag képes, sőt még az ilyen határokat is eléggé feszegeti... Én még örülök is neki, hogy nem kell olyan módon nevelni, mint ahogy mondtad, viszont ugyanúgy egvédett már csúnya emberektől... Ha rossz módszerrel nevelik, minden kutya rossz lesz, a német juhász és a roti is... Az egészséges mudi egy nagyon kemény juhászkutya... Az elrontott németjuhász, roti és hasonló fajtáknak is megvan a jellemzője ha el vannak ronta, most hogy ez nem pont félősség az nem jelent semmit. Akkor ha egy ilyen kutyát elrontanak, és agresszív lesz, akkor azt kéne mondani, hogy ezek a nagytastű, kemény, agresszív, veszélyes kutyák, bezzeg a mudi...
2009. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
És én nem tudom, de azok a fajták amiket te modtál nem mennek tönkre a durvaságtól, csak a "gyengébbek"? :O Hiszen a te kutyádnak sem tett jót... Szerintem ők sem bírják...
2009. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólta le a Mudit, nyugi:) Kiváló kis kutya de tény, hogy érzékenyebb az átlagnál és az is, hogy "idegesebbek" Ez többek között a munkakényszerükből táplálkozik, semmi gond vele. De mondok egy nagyon okosat is. A kisközepes ultraokos terelőkutyák (főként a magyarok) azért hajlamosabbak az idegességre, mert a természetes környezetükben nem volt szügségük arra, hogy megvédjék magukat vagy a gazdát. Ha veszélyt éreztek, jeleztek a nagyágyúknak (komondor, kuvasz) és azok végezték a piszkos munkát. Tehát ők ösztönösen hiányolják a hátuk mögül a nagytestvért. Ettől még a legokosabb fajták közé tartoznak. Nincs értelme erről vitázni.
2009. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hm, nem volt szándékomban vitázni :), meg nem is féltem hogy esetleg leszólnád. Csak nem értek egyet avval, hogy a mudi ideges, egy normális mudi nem idedes akkor se ha meg kéne védeni a gazdáját. Mivel elég testközelben vagyok a mudikkal... Az igaz, hogy érzékeny, érzékeny a durvaságra és ilyesmikre... Régen csak a jelzés volt a dolguk, hogy szóljanak a komondornak meg a kuvasznak, de most sem kötelező ám megvédeni! Sőt én vagyok náluk a nagytestvér, tudják, hogy kinyírok egy rotit is, ha bántani merészeli őket (volt rá példa...) és mégis akarják csinálni! Gondolkoztam rajta... És ismerve a mudit inkább azt mondanám, hogy neked ez szokatlan lehet. Gondolom nagykutyát tartassz, olyasmit amilyet említettél. Egy méltóságteljes, dominánsabb kutyát. De a mudi egy fürge, 12 kg-os, fordulékony állatka. Minden érdekli, mindent meg kell nézni, megkeresni a zaj forrását, mindig futna, sőt akár ugatna is, láthatóbban reagál a gazda érzelmeire. Ha nem lenne ennyire érzékeny, akkor nem értené meg, hogy mit csináljon amikor a pásztor azt mondja neki, hogy eriggy elejbe! Szóval lehet, hogy a saját kutyádhoz méred, és az az idegesség valójában csak az, hogy a mudi egy izgága, futkározós, csahos kutya. Egy nagyobb kutya ránézésre is nyugodtabbnak tűnik, már csak a mérete miatt is... Ez vele is így van, egy nagyobb kutyát így elsőre simán nézek lustának, közömbösnek, csak mert a mudikhoz szoktam. :D
2009. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én csak a 23:22 est írtam. Tehát annyit akartam, hogy nem "SZÓLTA" le a mudit. Na akkor. Csak keverékeim vannak, tacsi mérettől fila méretig. Ellenben kiképzőként volt alkalmam találkozni mudikkal. Igaz amit írsz, én sem akartam rossz színben feltüntetni a fajtát. A dogok meg tényleg lusták:)
2009. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja, bocsiii én szóltamot olvastam. :D Ez tényleg így van, egy viselkedéshez vagyok szokva és én is sokszor itélem meg más kutyákról, hogy szerintem rosszul vagy így úgy viselkednek, de lehet, hogy náluk természetes, mert egy másik fajta amihez nem vagyok hozzászokva. Így vagyok pl a border collie-val...
2009. ápr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a verést én is borzasztó rossz dolognak tartom.szerintem jobb mócert is lehet találni dolgok megoldására.maximum,ha a kutya nagyon erős,makacs és agresszív,aztán megharap valakit erősen,de szerintem arra is van jobb megoldás.
2012. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
van egy közepes termetű 11h kutyánk..förtelem nappal sikítva sipog 2mp tart ha rá szólunk..3hete kötélen van azt is utálja..attól félek a család elaltatja mert mindenkit kihozott a sodrából..mit lehetne tenni..verni nem akarjuk ,mert 1tanács az volt verjük meg jól..és egyéb hülyeség,,be se lett csipelve szerintem ha nem alakul nem marad itt sokáig,,jó házőrző pedig..
2013. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!