Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédban két hatalmas...

A szomszédban két hatalmas roti uralja a terepet. Nálunk nem lehet az hátsó kertbe nyugodtan kimenni, a gyerekeket meg kifejezetten el kell "tiltani" mert a két vérszomjas kutya bármikor átugorhatja a kerítést. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég hanyag gazdák, ha vérszomjasak a kutyáik.. nekem is volt 2 rotim mind a kettő imádta a gyerekeket, macskákat, kis cukik játékosak voltak. Nem tudom miért tart valaki ilyen kutyát, ha nem tudja megnevelni.

A gazdával próbáltál beszélni?

2011. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kerüljétek el messziről a kutyákat...a rottweiler területvédő fajta. vagy próbáljatok beszélni a gazdájukkal
2011. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem szólj a szomszédnak hogy csinálja meg a kerítést,ha nem teszi,szerintem feljelentheted
2011. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak egy elvadult német juhásszal. Nem lehetett kimenni a kertbe, mert szó szerint tépte a kerítést, képes volt órákig ugatni habzó szájjal és kitartóan ugrált fel a kerítésre. Mi tagadás, féltünk tőle. Szóltunk a szomszédnak, de közölte, hogy őt nem érdekli. Erre birtokvédelmet kértünk az önkormányzattól. Ez arról szól, hogy senki, semmilyen módon nem akadályozhat abban, hogy a saját birtokodat rendeltetésszerűen használd. Mindkét felet behívják, mindenki elmondja, hogy mi nyomja a lelkét, esetleg kimennek megnézni, hogy tényleg ott van-e az a fenevad, tényleg támad-e, egyáltalán fenevad-e, vagy egy békés birka, stb., aztán felszólítják a szomszédot, hogy tartsa a kutyát x módon távol a kerítéstől (pl. elkerítve). Ha még egyszer bejelented, hogy nem a felszólításnak megfelelően tartja a kutyát, már pénzbüntetést kap. Nem árt, ha van tanúd, úgy egyszerűbb és gyorsabb is az eljárás.

Szomorú, hogy vannak ilyen emberek. Nekünk is van (mindig is volt) kutyánk, de sosem zavarták a szomszédokat. Persze, ugat, azért kutya, de azt minden kutyának meg lehet tanítani, hogy a szomszédokat és senkit, aki velük van (pl. vendég), ne ugasson, támadjon. A mi kutyánk is tépi a kerítést, ha akár csak a szomszédhoz bárki becsenget, de amint a szomszéd kijön, a blökink azonnal elhallgat. Szereti is mindenki (kivéve ezt a bizonyos szomszédot, de az a mi személyes konfliktusunk miatt van :=) ).

2011. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pffff, az ilyet annyira nem értem... barátoméknál is a szomszédban. Őket nagyjából megszokta, de ha kimegyek, akkor tépi a kerítést, majd megbolondul. A legszebb, hogy kint van a szomszéd és nézi, hogy a kutya mindjárt fölzabál minket. Totál leszarja.
2011. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a gazdival nem lehet szót érteni,nem érdekli a téma,azt mondja mindig,hogy nem bántanak a kutyák.A polgármester meg a jegyző is csak annyit mond,hogy ha nem történik semmi akkor nem tudnak mit csinálni.Most született pici babám,ne vigyem ki az udvarra mert attól kell rettegnem,hogy mikor jön át valamelyik dög(már bocsánat)!!!!

Én szeretem az állatokat,de mindennek van határa.Oké,hogy valaki védi a tulajdonát,de miért kell ezért mást veszélybe sodorni?

2011. aug. 1. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát meg minek tart rotit az, aki nem tudja nevelni..

Mondom nekünk volt, de ők nagyon kis cukik voltak! :)

2011. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amikor ideköltöztek akkor még csak egy lány kutyust hoztak,akit a környék összes kutyája felcsinálta és amikor már nem volt kedve a kicsikkel lenni,akkor átjött hozzánk és itt garázdálkodott a kertben.Gondolhatjátok milyen érzés úgy kimenni az udvarra,hogy előtte a lakásból végignézed a kertet,hogy nincs-e ott a blöki,aztán nagyon gyorsan intézed a dolgod,hogy minél hamarabb biztonságban lehess.

Aztán szépen idepakoltak még egy fiút is a meglévő kutyu mellé,na azóta sem éjjel sem nappal nincs nyugvás.

Lehet ezzel a helyzettel valamit kezdeni?Feljelenteni vagy elvitetni a blökiket,vagy valami?

2011. aug. 4. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!