Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Lehet valami baja a...

SOS! Lehet valami baja a kutyanknak?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestu kutyank, szabad ki-be jarasa van a kert es a haz kozott. Kb 5 perce talaltam egy doglott patkanyt az udvaron. Holnap nekiallunk, az udvar minden szegletet atnezzuk, megteszunk mindent, hogy tobb ne tevedjen be. A kerdes az lenne, hogy megeszi-e a kutya, ha talalkozik egyel is, es ha igen akkor lesz-e valami baja? Nem mindig vagyunk mellette, igy nem tudok raszolni, ha esetleg megis megenne.
2011. aug. 1. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


AZ sok mindentől függ hogy a kutyusod megeszi vagy nem de ha tutira akarsz menni akkor legyen bent a házba vagy kesztyűvel vagy valami ilyesmivel távolítsátok el a patkányt

Az én kutyám egyszer megevett egy nagyon nagy döglött bogarat beteg lett egy kicsit és nehezen kifosta :);)

2011. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém többet is megfogott már (vidéken lakunk tipikus paraszt szomszédok mellett) és eddig semmi gond nem volt, csak arra figyelj h el ne ássa, mert elég sz.r kikaparni utána...
2011. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az ényémek is többet megfogtak már és soha nem ették meg,csak megölik és kész!

Nincs töle semmi bajuk.

2011. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

A tetemet eltakaritottuk, az esetleges tobbi egyed utan inditunk hadjaratot holnap, bar semmi eheto nincs az udvaron, ami miatt idekoltoznenek. Elasni nem tudja, mert az egesz udvar le van rakva terburkoloval, de mindent a szajaba vesz, mindent darabokra szed, es mindent megeszik, amit talal (meg a zoldseget, gyumolcsot is, amit a konyhabol "kilop".

Nagyon tartok attol, hogy a szomszedok esetleg valami mereggel irtjak a patkanyokat, mert nem tudom, hogy az milyen kovetkezmenyekkel jar a kutyakra. Raadasul nem egy kis kutya, aki csak epp megkostolna a dogot, egybe kepes lenne felfalni.

2011. aug. 1. 22:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a patkány méregtől döglött meg, és a kutyád úgy eszi meg a patkányt, vagy egész egyszerűen a kirakott patkánymérget találja meg, és falja fel, abba nagy eséllyel ő is belepusztulhat.
2011. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szomszédokat "úgy óvatosan" h raktak-e ki mérget. Ha igen, akkor én félteném a kutyust, mert bármikor átszökhet egy másik. Ez ellen sajnos nem sok mindent tudsz tenni.
2011. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a patkány haldoklik, és átvánszorog hozzátok, és a kutya megeszi, akkor IGEN lemérgezi a kutyát is.

Érdemes otthon ,,K" vitamint tartani, és ha a mérgezés tüneteit látjátok a kutyán akkor adjatok neki a vitaminból.

Ez közömbösíti a mérget.

2011. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
én is falun élek és a szomszéd ház üres azért igazi patkánytanya .Nekem elég nagy kutyám van és ha tudja el is kapja a patkányokat .Gyerekorába még élve hagyta ,játszott vele ,de már most öli őket .Amúgy már vízisiklót,macskát,békát,gyilkot is olt meg ami idetéved az udvara persze ,de még soha nem ette meg őket :)
2011. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valami hasonló volt nekem is a kérdésem itt. Én előtte 4 állatorvost kérdeztem meg, hogy lehet-e a kutyának baja,ha mérgezett patkányt eszik.Kivétel nélkül mind azt válaszolta, hogy nem. (kicsit nehéz elhinni, de hát mégis csak szakképzett emberekről van szó)
2011. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a méregadag, ami végez egy patkánnyal, nem hat a kutyára. Általában amúgy sem eszik meg, amit megfognak.
2011. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!