Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám megfogja a tyúkokat?

Figyelt kérdés
Angol cocker spániel,3 éves volt januárban.Szép kutya,de sajnos folyton megfogja a mamám tyúkjait.Próbáltam sétáltatni levezetésképpen,de sajnos nem volt nagyon hasznos.Első udvarban a macskáim "életére tör",a másikban a tyúkokéra.Általában megtépi őket,és ha senki sem figyel,akkor meg is fújtja.Ezért kennelbe van zárva.De én azt akarom h szabadon lehessen.Lehetséges ez?
2011. aug. 2. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Mi is így voltunk a befogadott tacskó kutyánkkal. Próbálhattunk akármit, mindig haláleset történt, mikor nem voltunk otthon.

Aztán nagyapám megunta és nemes egyszerűséggel elverte a kutyát. Azóta a kajáját is elszedhetik, hozzá sem nyúl a baromfikhoz.


Na ezzel nem arra buzdítalak, hogy verd el a kutyádat, csak a mi esetünket és a "megoldást" írtam le.

2011. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert a spániel vaászkutya mégpedig madarakra van szelektálva!Le lehet szoktatni annyira nem nehéz én is leszoktattam a kutyáinkat!De te inkább vidd kutyasuliba ahol tanácsot adnak!
2011. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Tyukhuslevest.
2011. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az én kutyámmal az is a baj hogy kicsikét butus.De talán leszokik róla,mert akkor magának tesz jót,mivel akkor futkozhat szabadon.Még egyszer köszi a válaszokat:)
2011. aug. 2. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:
szilvásbuktát mert azt szeretem.
2011. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

A kutya magától nem szokik le semmiről, ami neki jó. Mivel ő kutya, és a kutya szeret madarakat fojtogatni, neki ez jó. Hiába magyarázod neki, hogy "ejnye butus kutyus, hát nem érted, ha nem fogod meg a madarat, akkor szabadon maradhatsz, hát szokjál le", mert a kutya nem ember, nem érti amit magyarázol neki. Nem képes ilyen módon a belátásra. EZ EGY KUTYA!!! Nem fog beszélni sem, és a nevét sem fogja megtanulni leírni. Azért szólok, hogy később ezen se lepődj meg, meg azon se, hogy így a büdös életben nem fog leszokni a tyúkfogdosásról. Mert ha kiengeded akkor utána is rámegy majd a tyúkokra, hisz ő nem látja az összefüggést a bezárás és a tyúkfogás között.

A további teendőkért pedig én is azt javaslom, kérdezz meg szakembert, kutyakiképzőt, Ceasar Millan-t. Majd ő a körülmények és a kutya képességeinek figyelembevételével megmondja mi a jó módszer.

2011. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

11:03

Dehát CesarMillan Amerikábn van hogyan kérdezze meg?Én is próbáltam,dehát nincs ilyen oldala ahol lehet.Az ő oldalán van olyan"Kérdezze Cesart" de az nem kérdezi meg csak nemtudom:)Mind egyy:)

2011. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Ceasar Millan-t csak poénnak szántam, a kutyakiképzőre gondoltam. Ceasar-nak rengeteg videója van, biztos van ilyen eset is. A "kérdés" ez esetben úgy értettem hogy keressen ilyen videót. Bocsi.

:-)

2011. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom:)
2011. aug. 2. 17:36
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Végső megoldásként:

Kikötöd egy jó hosszú zsinórral valahova. Ha jön a csirke, neki fog iramodni. Ha van hely, engedni kell a zsinór végéig, ha nincs hely, akkor kesztyűben megfogod a zsinórt a megfelelő helyen. Amikor elfogy a zsinór, szépen megakad a futó kutya. Akkor mondod: NEM SZABAD!Akár fektetheted is.

2011. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!