Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! A kutya leöli a...

Holdtündér kérdése:

Segítség! A kutya leöli a tyúkokat! Hogyan lehet megnevelni, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Kerítés, villanypásztor stb, de hogy te arról le nem szoktatod az tuti, tapasztalatból mondom, mert az én kutyám annó képes volt fél napig bújkálni, de a vadászösztönnek akkor se tudott ellenállni, bármennyire tudta, hogy rosszat csinál.
2010. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is gyílkolászta régen a tyúkokat, ma már viszont akár egyedül is lehet hagyni velük nem bántja őket - pedig ő aztán egy nagyon nagy vadászösztönnel megáldott kutya!

Nálunk előszőr be voltak zárva a tyúkok és semmi esély nem látszott arra hogy egyszer is túléljék ha a kutya közelébe kerülnek. Volt hogy kirepült egy, azt meg is ölte, ill. a kertben kószáló idegen tyúkokat is elkapta. Egyszer sikerült pont időben érkeznem, akkor amikor épp megölte az egyik kirepülő tyúkot - a döglött tyúkkal jól elvertem. Ezután már megértette hogy a tyúk szigorúan tabu! De ebben a kakasunk is közrejátszott mert ritka harcias volt és nem félt odakoppinta a kutyának, ha bedugta hozzá az orrát. Pár hónappal ezelőtt próbáltuk ki előszőr mit csinál a kutya ha kiengedjük az összes tyúkot (30db). Előszőr csak felügyelettel lehettek együtt, a legkisebb rámozdulást, kergetést is egyből le kell állítani. A kutyával folyton engedelmességi feladatokat csináltattam úgy hogy közben körülötte kapírgáltak a tyúkok. Ha elindult a tyúk felé egyből beálltam elé, és egyértelműen jeleztem hogy az az enyém (a testbeszéd nagyon fontos!)

A végeredmény: nem bántja őket, sőt érdeklődő, játékos velük, de tudja hogy nem szabad bántania. Viszont a tyúkok visszaélnek ezzel:) nekimennek a kutyának, az szegény meg csak ugrándozik előlük és fut hozzám hogy védjem meg. Ezért egész nap nincsenek együtt, csak pár órára, így úgy lefárasztják a kutyát hogy felér egy hosszú sétával.

2010. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt mondta egyik ismerősöm, hogy a leölt tyúkkal kapjon egyet. Kicsit furcsálltam, de ha már nem egy ember mondja, akkor mindenképpen kipróbálom.

Sajnos meg fognak válni tőle, ha nem tudom megnevelni, de én magabiztos vagyok. Remélem sikerülni fog. :)

Köszönöm

2010. szept. 14. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerős helyen a beogadott kutyus(tacsi) vadászta le a baromfit, egy darabig ilyen-olyan módszereket próbáltak ellene, de csak nem vált be egy sem. Végül megelégelték és jól elverték szegényt. Azóta szent a béke.


Elég drasztikus...

2010. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem tacskóm van az is ölte a kúkokat de egyszer mikor látod hogy dugja oda a fejét(attól függ hol vannak a tyúkok)Üss rá egy nagyot valami bőrpórázzal és az fáj neki ezért pl a mi kutyánk mikor újra a txúkok közelében volt akkor szóltam neki és kétméteres kerülőben kerülte ki a tyúkolat. :9
2010. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm! :)
2010. szept. 15. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!