Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bíznak az ide író...

Miért bíznak az ide író emberek olyan állatorvosban, aki házhoz megy és ránézésre diagnosztizál?

Figyelt kérdés

Vagy éppen nem is mond diagnózist, csak ad egy kis antibiotikumot meg gyulladáscsökkentőt, hogy majd attól jobb lesz.


Nem is értem, hogy hogyan lehet elhinni, hogy mindenféle vizsgálatok nélkül ránézésre megmondja, hogy mi a baja....


2011. aug. 2. 11:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A házorvosoknál is ez történik az esetek többségében. Ha az orvos a tünetek alapján tud diagnosztizálni, akkor nem küld el további vizsgálatokra. Hadd tekintsünk már kompetensnek egy orvost tizen-huszon év praktizálás után...
2011. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én egész Budapesten csak két orvost tudok akikre rámerném bízni a kutyámat..
2011. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az előttem írónak is igaza van. Én még hozátenném azt, hogyha pl. valakinek nincs autója, akkor marad az állatorvos házhoz hívása és miért ne bízna meg az ember egy orvosban ha nincs rá oka hogy ez ne így legyen.
2011. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Jaja, nekem is kezelték így kutyámat másfél hónapig. Aztán egy 8 ezres székletminta vizsgálatból kiderült, hogy kell szednie egy 800 Ft-os emésztéssegítő gyógyszert, és totál felesleges volt másfél hónapig antibiotikummal tömni, meg vagy 25 ezret elkölteni.


Mondjuk én pont ezért nem járok háziorvoshoz se, mert szart se ér. Az is csak felír egy kis antibiotikumot aztán lesz ami lesz. Az se volt képes beutalni az urológiára miután már könyörögtem neki, hogy szerintem ki kéne vizsgálni hogy mégis miért pisilek három havonta véreset... A háziorvosról pont ugyanez a véleményem, hogy nem értem, hogy egyrész hogy veszi a bátorságot, hogy diagnózist állítson ránézésre, másrészt, hogy hogy lehet elhinni neki amit mond. A kedvencem, mikor közlik, hogy most van egy ilyen meg olyan vírus, aztán felírja az antibiotikumot. Az mióta hat a vírusokra?

2011. aug. 2. 12:13
 5/19 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem bizok benne! :S
2011. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért kapta a diplomáját, mer tudja, mit csinál.

Aki hozzánk kijárt, tapintással tökéletesen megállapította a daganat helyét a kutyámban, csak azért küldte el ultrahangra, hogy megerősítse a diagnózist.

Mivel még nem volt rendelője, a konyhaasztalon műtötte meg a kutyámat, felajánlotta hogy vigyem másik orvoshoz, de megbíztam benne, 5 évig élt még, 13 évesen halt meg.

Szerinted nem kellett volna megbíznom az orvosban?

2011. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az urológia nem tartozik a beutalóköteles szakrendelések közé, tehát szépen el kellett volna ballagnod az első szakrendelőbe és kivárni a sorodat, avagy kérni egy időpontot.


Egyébként sajnálom, hogy rossz tapasztalataid voltak.

2011. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De, de látod a te dokid is tudja, hogy nem lát bele a kutyába, ezért kért egy ultrahangot. De valamelyik előző kérdésben is véres széklet, elszineződött vizelet, és azt mondja csak egy ki gyomorrontás. Mégis miből mondja ezt?
2011. aug. 2. 12:24
 9/19 anonim ***** válasza:
sok olyan betegség van, aminek a tüneteti egyértelműek. Nekm pl. az egyik kutyámnál szinte a bekövetkezés pillanatában észrevettem, hogy gyomorcsavar, pakoltam a kutyát, menetközben már telefonáltam is a kórházba, és kész műtő várta. Pl. a babézia is egyértelmű, a mérgezés, ill. az epilepszia.
2011. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen egyetértek a kérdezővel.


Akárki akármit mond, vannak betegségek amiket egyszerűen lehetetlen kimutatni megfelelő műszerek nélkül, bármennyire is tapasztalt vagy ügyes az adott állatorvos. Ez tény. Mégis hogy fog a kertben vért venni (és azt bevizsgálni) vagy röntgenfelvételt készíteni?

Sehogy.


A "házhoz hívás" a lusta és igénytelen emberek szokása, ugyanis bármit meg lehet oldani, csak akarni kell (gondolok itt pl. az autó hiányára).

2011. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!