Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bíznak az ide író...

Miért bíznak az ide író emberek olyan állatorvosban, aki házhoz megy és ránézésre diagnosztizál?

Figyelt kérdés

Vagy éppen nem is mond diagnózist, csak ad egy kis antibiotikumot meg gyulladáscsökkentőt, hogy majd attól jobb lesz.


Nem is értem, hogy hogyan lehet elhinni, hogy mindenféle vizsgálatok nélkül ránézésre megmondja, hogy mi a baja....


2011. aug. 2. 11:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hívnám házhoz, mert be tudom vinni a kutyámat, de még soha nem volt olyan baja, ami miatt rendelő kellett volna a diagnosztizáláshoz, tehát minden esetben el tudta volna látni az orvos háznál is. Ha meg kimegy, és látja, hogy a kutya állapota olyan ellátást igényel, ami a helyszínen nem kivitelezhető, akkor szépen berendeli a gazdit a rendelőbe és kész. Széklet/vizelet/vérmintához sem kell rendelő. Műtéthez, röntgenhez kell. Szerintem egy egyetemet végzett ember ezt meg tudja állapítani, ha meg nem, akkor a rendelőben sem lenne semmivel sem okosabb.
2011. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy valaki egyetemet végzett nem jelenti azt, hogy bizonyos tüneteket alapján fel tud állítani pontos diagnózist. Sejtése lehet csak.

Ez az egyik.


A másik, hogy csomó idő megy el azzal, míg megvárod, hogy kiér az állatorvos és megvizsgálja, mintha egyből kocsiba ülnél és mennél egy nagyobb rendelőbe vagy állatkórházba. Ez az elvesztegetett pár óra, van, hogy a kutya életébe is kerülhet.

2011. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Azt az gazdi is fel tudja mérni, hogy ha a kutyának be van gyulladva a szeme, akkor kihívja az állatorvost, ha meg fuldoklik és nem bír lábra állni akkor bevágja az autóba és viszi a rendelőbe. De ha felhívod az állatorvost és elmondod a tüneteket, akkor az is meg tudja mondani, hogy kimegy vagy jobb lenne bevinni. Aki nem viszi be, annak megvan rá az oka, pl. nincs autó a segge alatt, mint egyeseknek. Így hiába sürgős az eset, két variáció van, kimegy az állatorvos, vagy ott pusztul el a kutya ellátás nélkül. Amúgy is le lehet szállni a magas (fővárosi) lóról, az csak az ország 1/5-e a maradék részen örül az ember, ha rendesen felszerelt állatorvosi rendelőt talál, nemhogy állatkozházat!
2011. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én is vidéki vagyok, mégis van 25 km-re kórház is, meg a városkánkban is normális orvos normális rendelő. Meg van a másik, házhoz járós doki, aki ráadásul megyei főállatorvos, mégis egy sintér, aki jónéhány kutyát kezelt már félre a környékünkön.
2011. aug. 2. 14:39
 15/19 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel akkor is félrekezelheti, ha bevisszük. Nem ezen múlik.
2011. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, a rendelőben ránézésre diagnosztizálással ugyanez a helyzet. Alapvetően azt nem értem, hogy hogy lehet vizsgálat nélkül kijelenteni konkrét diagnózist.
2011. aug. 2. 15:19
 17/19 anonim ***** válasza:
Pedig ezt csinálják az emberekkel is. Belenéznek a torkomba és azt mondják, hogy felső légúti fertőzés, szedj antibiotikumot. Megnézik a szememet, és azt mondják, hogy kötőhártya gyulladás, itt egy szemcsepp. A kutyáknál kb. ugyanez, annyiból nehezebb, hogy a kutyát nem tudod megkérdezni, hogy "Na és mik a tüneteid?" Ha valami nem egyértelmű, akkor jön a labor, UH, RTG, amihez persze már megfelelően felszerelt rendelő is kell. Szóval szerintem még mindig jobb, hogy házhoz hívják az orvost, mintha ráhagynák a kutyára, hogy gyógyuljon meg magától. Én már csak azért sem hívnám házhoz, mert olcsóbb elvinni autóval, mint kifizetni a kiszállási díjat. Amikor babesiás volt a kutyám, akkor sem futottunk felesleges köröket mindenféle laborvizsgálattal, kora délután megkapta az imizolt, estére már jobban is lett, 8000 volt az egész. Sok olyan általános betegség van, amit különösebb felszerelés nélkül is lehet diagnosztizálni. (Egyszerűbb esetekben meg már én is tudom mi a baj és állatorvos nélkül is meg tudom venni a szükséges gyógyszert.)
2011. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Amúgy nem lehet, hogy ez a házhoz hívogatós beidegződés abból az időből maradt meg, amikor még az állatorvosi rendelő elfért egy kézi táskában?
2011. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

12.48-asnak:imádom az ilyen nagyokosokat.Hogy oldod meg autó híján egy olyan helyen,ahol kutyáért senki egy lépést nem tenne,nem koszolják az autót vele még akkor sem,ha fizetnél érte?Kis faluban lakunk,itt ilyenek az emberek.Tömegközlekedés kb.este 9 óráig van,utána aztán semmi.Az itteni állatorvos nem nagyon foglalkozik kutyával,megnézni se akarja.Ha megnézi sincs benne sok köszönet.Környékbeli falvakból a dokik nem jönnek ki,mert nem akarnak balhét a helyi állatorvossal.

Ilyen helyen mit csinálsz,ha mondjuk este 11-kor üt be a baj?

2011. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!