Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek? Idős kutya. Lent...

Mit tehetek? Idős kutya. Lent hosszan részletezem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok. Van egy 11 éves Újfoundlandi kutyánk.

(Nem vagyok biztos benne, hogy így írják-e :)

Szűrt és törzskönyves eb, egész életében makkegészséges volt. Fél éve kisebesedett az oldala, valahol ott a faránál. Talán csípője, vagy dereka? Remélem értitek mire gondolok. Az állatorvos adott gyógyszert rá, mindig kenegetni és mosni kellett. A seb elmúlt, de egy reggel a kutya nem tudott felállni. Mintha lebénult volna a két hátsó lába. A szüleim elvitték Siófokra az állatklinikára. Mikor hazajöttek tudott járni, de mintha megroggyant volna a hátsó fele, nem is tudja teljesen kiegyenesíteni a lábait. Körülelül két hónapja ilyen. Érinésre, nyomásra nem fáj sehol a lába. És elsétálgat velem az udvarban. Nem szereném megterhelni, ezért többször mozog, de csak keveset. Úgy látom jól érzi magát az életében, ugyanúgy odabújik hozzánk és ugat örömében ha meglát :) De a szomszédnak múltkor volt egy olyan megjegyzése, miszerint mi csak kíonzzuk szegény kutyát és el kéne altatnunk, ha lenne bennünk állat szeretet. Meg szerinte már úgysem éli meg a tizenkettőt.

Nem szeretnék önző lenni, de a kutyámnak látszólag nincsenek fájdalmai, és én nem akarom elveszíteni.

A kérdés feltevésének indíttatása, hogy ma reggel ülő helyzetből nem tudott első lendülettel felállni. Aztán inkább elfeküdt. Pihent körülbelül tíz percet aztán sikerült felállnia, én meg az árnyékba csalogattam, és öntöttem neki friss vizet. Apa azt mondta, hogy mivel már öreg, hamarosan teljesen le fog bénulni. A héten újra elviszik az állatklinikára, én pedig nagyon reménykedem, hogy meg tudják gyógyítani. Mit tehetek ilyenkor? Mivel könnyíthetem meg a napjait, és mivel szórakoztassam, ha már túrázni nem mehetünk?


2011. aug. 2. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéddal ne foglalkozz.

Ha azt látod, h fájdalmai vannak, akkor persze vigyétek orvoshoz. De ha csak lelassult, de örül az életnek, és gyógyszerekkel szinten tartható a dolog, akkor nem kell elaltatni. Csak gondolj bele, a nagyidat sem ölitek meg azért, mert a fotelból két rugaszkodással mászik ki.

Öregecske már a kutyus, az ízületei biztos elkoptak, ezért nehéz neki a felkelés, ha utána jól mozog, akkor tuti ez a baja.

Az állatorvos nem is altatja el azért, mert nem ruganyosan kel fel, ahhoz már sokkal több panasz kell.

2011. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Akkor most lebénult, vagy fel tud állni? Én biztos nem altatnám el, nekem is van egy 5 éves spánielem, aki 2 hátsó lábára lebénult, de jól érzi magát " tolókocsival" , de ennek ellenére mindenki azt mondja ez neki nem élet. Miért a halál jobb?
2011. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 skarma ***** válasza:
100%

Sajnálom, de kétlem hogy gyógyítható lenne ez, már túl öreg a kutya, és csak szintet tartható, ahogy az első is írta.

Dédelgesd, ahányszor csak tudod, már nincs sok neki hátra, talán egy év...

2011. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem bénult le hál istennek, de nehézkesen mozog, és nem mindig tud felkelni ülő illetve fekvő helyzetből.
2011. aug. 2. 14:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Idős nagytestű kutyáknak a végére azért szűrések ide vagy oda elkopnak az izületei, valószínűleg neki is a csípőjével lehet gond.

Kövessétek az orvos utasításait, meg néhány apróság, ami segíthet:

Zöld kagyló kivonatos készítmény (Luposan, GF600) "beolajozza" az izületeket, segíti a mozgást, enyhíti a fájdalmat, mert így nem surólja a comcsont vége az izületi vápát.


Ezen kívül érdemes figyelni rá, hogy inkább kicsivel a versenysúlya alatt legyen, mint fölötte, ilyen korban már jobb neki is ha kicsit sovány, könnyebben mozog, nem terheli annyira az izületeket.


És érdemes rákérdezni a dokinál, hogy az ő esetében ajánlja-e, de van olyan fájdalomcsillapító, amit egy hónapban egyszer kell adni, és hosszú távon fejti ki a hatását, ez is megkönnyítheti az életét.


Ha szeret úszni, akkor érdemes párszor elvinni úszni, mert az az izületeket nem terheli, viszont erősíti az izomzatot, ami meg tudja tehermentesíteni az izületeket.

Meg hát nem tudom mennyire vagytok eleresztve anyagilag, de a fizioterápia csodákra képes, ha meg tudjátok fizetni.

2011. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak is kicsit már meg van roggyanva, az ízületeivel is vannak gondok, és általában ő sem tud elsőre felállni, és állni is kicsit szerencsétlenül áll, nagyon könnyen fel tudja borítani a másik kutyám. A nap nagy részét fekve tölti, pihenget és a látása és hallása sem olyan mint régen.....most lesz 13 éves....a fentiek ellenére viszont nem úgy néz ki mintha valamije is fájna vagy rosszkedvű lenne....ezek időskori problémák, el kell fogadni....embereknél is hasonló dolgok jönnek elő ahogy idősödnek.

Én egyébként át szoktam masszírozni majdnem minden nap, annak örülni szokott :)

2011. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na jó persze a lebénulást nem az időskori problémához kell érteni
2011. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!


Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de valóban jobb lenne elaltatni szegény kutyát.

Saját tapasztalatból tudom, hogy ez egyáltalán nem könnyű :( 4 éve altatták el nekem is a 16 éves tacskómat. Neki is sebes volt az oldala, csomós a hasa. A műtét csak rövid időre segített, utána megint beteg lett. A végső stádiumban már csak feküdt szomorúan, még a kertben sem akart játszani. Az ételt, italt 2 napja nem fogadta el. Látszott rajta, hogy nagy fájdalmai vannak és már teljesen feladta az életet. Amikor felemeltük pehely könnyű volt és nem bírt megállni a lábán.

Ekkor hoztam meg életem egyik legnehezebb és legfájdalmasabb döntését, hogy inkább én szenvedjek a hiányától, mint ő az élettől. Bevallom sokat sírtam és még mindig fáj, de megnyugtat a tudat, hogy most már egy jobb helyen van, ahol nem érez fájdalmat. Legalábbis ezt szeretném hinni.


23 éves lány

2011. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha fel tud állni és nincsenek nagyobb fájdalmai, akkor még nem kell elaltatni. Ahogy már egyik válaszoló is megírta a Luposan Gelenkkraft nevű tablettát lehetne neki adni, illetve az úszás is jót tenne. Egy Újfoundlandi biztos örömmel vetné magát as vízbe, viszont én csak hosszú pórázon engedném be, ha mégse tudná a víz felett tartani magát, akkor ki lehessen húzni.

Arra tényleg fel kell készülni, hogy most már bármelyik pillanatban leromolhat úgy az állapota, hogy az altatás lesz az egyetlen humánus megoldás, akkor sajnos meg kell lépni. A 11 év nagyon szép kor egy ilyen nagy méretű kutyának, de még éveket elélhet rozoga csípővel is.

2011. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bocs nem ide tartozik, de az én kutyám 19 éves, egyszer télen lesántult, az állatorvos el akarta altatni de nem hagytuk. Anyám azzal a gyógyszerrel etette amit a csecsemők kapnak, csak mi nem ettük meg annó az összeset. A tesóm meg minden nap tornáztatta. És akkor került hozzánk egy szuka, és háát.. mivel az öreg ivartalanítva van nem tud csinálni kölköt, de próbálkozott ugrálni a szukára és ez is nagyban segítette mert erőt vett magán és így is tornázott :P De még mindig boldogan él és virul :D:D
2011. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!