Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben nyilvanul meg ha a...

Miben nyilvanul meg ha a kutya a sajat nemehez vonzodik?

Figyelt kérdés
Jelen esetben szukanal erdekelne,hogy miben nyilvanul meg ha szuka szukakhoz vonzodik,mert hallottam hogy van ilyen?!Es mi van olyankor mikor tuzel,es kan is van mellette?olyankor nem jonnek elo az osztonok a kan kutya irant?
2011. nov. 27. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 2 azonos nemű kutya hágó mozdulatot végez egymáson, nem azt jelenti, hogy homoszexuális.

Náluk a párzás ösztön, amire csak ellenkező nemű kutyák képesek, és az ő szerelmi életük itt véget is ér.

Az én kutyámat alapvetően nem érdekli a többi kutya, általában elsétál a mellettük. De van kb. 6-7 kutya, akikkel ha találkozunk, olyan örömtáncba kezd, hogy csak ámulok. Ugrál, puszilgatja őket, beleszimatol a fülükbe:) És ezek nem csak kanok, hanem van köztük szuka is.

De nem azért, mert szerelmes beléjük, hanem mert ezek a kutyák úgy közelednek felé, hogy nem rohanják le, és emiatt kedveli a társaságukat.

Szóval szukák között nincs szexuális kapcsolat, szerelem meg főleg:)

2011. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kutyáknál nincs ilyen, de tök szépen megfogalmaztad!! ;)

Attól még hogy a szuka meg akar hágni egy másik éppen szuka kutyát nem jelent semmit. Lehet hogy éppen tüzel és dolgoznak benne a hormonok de a szuka kutyára való felmászás még így is csak véletlen. Ez egyébként egy játékos viselkedés forma is, úgy mint a "birkózás" :D Egyébként hol hallottál ilyen marhaságot? xD

2011. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, a homoszexualitás nem jellemző más állatokra az emberen kívül.

Az én szukáim is meg szokták egymást hágni még az ivartalanítás előtt, amikor tomboltak a hormonok, de ez nem jelent semmit, és furcsa mód mindig a domináns volt felül. Ha pedig arra tévedt egy kan, már el is felejtették egymást, szégyentelenül tolták oda neki a feneküket, amíg közbe nem léptünk. :)

Nem láttál még olyan kutyát, ami a gazdája lábát hágja (elég helytelenül)? Az se nemi eltévelyedés, hanem ösztönös kifejezése a dominanciának, mivel a farkasfalkában csak a legerősebb párosodhat. Domináns természetű kan kutyák gyakran megkattannak fedeztetés után, oda kell figyelni rájuk, mert azt hiszik, ők a jani.

2011. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
doqd... ez nem teljesen igaz nagy irodalma van az állatoknál megjelenő homoszexualitásnak. ez pl jó könyv: [link] itt van leírás belőle magyarul: [link]
2011. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyesmirol,es azert kerdeztem ra,hogy mas is hallott e mar rola,..tenyleg van ilyesmi,..es hogy lehet eszrevenni.Nekem is vannak szuka kutyaim,azert erdekel,de azt tudtam hogy ha masznak egymasra az nem azt jelenti.Esetemben inkabb amiatt merult fel hogy egyik szukam nem mutatott erdeklodest tuzelese alatt a kanok fele,...szerencsere:-))de hamarosan ivartalanitva is lesz,...ugyhogy emiatt merult fel bennem,...de akkor valoszinu ezek amiket irnak errol csak szobeszed.
2011. nov. 27. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:

homoszexualitás a hímeknél sokkal gyakoribb, pl a szukák nem is maszturbálnak míg van olyan hím kutya aki igen. Bár kutyák esetében nem hinném, hogy ez létezik vagy túl gyakori lenne..

elsősorban olyan állatoknál szokott megjelenni ahol van monogám kapcsolat vagy az emberhez közelebbiek mint pl a majmok

szerintem semmi gond a szukáddal max nem elég erősek az ösztönei

2011. nov. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

17:17

Hallottam már erről a könyvről, bár elég ambivalens véleményeket. Nem tudom, mennyire hiteles mű, így erről nem is akarok nyilatkozni.


Ami engem illet, sajnos annyira nem értek a témához, hogy tényleges vitát nyithassak róla (nem vagyok etológus, sajnos) de a Google Tudós (scholar.google.com) 'animal homosexuality' címszóra 36 800 találat van (A Bagemihl címszót is hozzátéve kb. 475), szóval nem kutatatlan a téma, és agyonhallgatásról sem beszélhetünk, amit az általad linkelt cikk írója próbált sugallni. Nem néztem át az összes találatot, csak az első 2-3 oldalt.

Én a magam részéről leginkább ezzel a mondattal értek egyet:

"Despite the "homosexual" appearances of some animal behavior, this behavior does not stem from a "homosexual" instinct that is part of animal nature." (forrás: [link] )

Itt egy interjú Csányi Vilmossal, őt a magam részéről megbízható és hiteles tudósnak tartom: [link] Valóban, ő sem mondja ki egyértelműen, hogy "ilyen nem létezik", de hát melyik tudós tenne ennyire egyértelmű kijelentést? (Sajnos a cikk hitelességét a szememben rontja, hogy a lap alján Blikk és Népszava hivatkozások vannak.)

Itt egy másik Csányi Vilmos iromány [link] érdemes őket végigolvasni.


De nagyon szívesen várok ellenvéleményeket! Érdekelne a téma, főleg etológusok vagy olyan emberek szemével, akik jobban elmélyedtek a kérdéskörben. Nem csak kutyák kapcsán.

2011. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
akkoriban amikor a könyv íródott akkor még nagyon nem voltak ezzel kapcsolatban kutatások. Most elég sokan foglalkoznak a témával. a Csány cikket is olvastam sőt elég sok hasonló témájú írást és interjút is tőle, nekem összességében az jött le, hogy rengeteg példa van ilyen jellegű viselkedésre (majmok, oroszlánok stb stb) sokszor teljesen racionális válsz születik (pl bevésődés a kacsáknál) de szerintem a tudósok között sincs konszenzus ebben a témában így összességében mind a két oldalra vannak érvek és ellenérvek
2011. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!