Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a nagyobb...

Miért van az hogy a nagyobb kutya morog a kicsire?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptunk egy kiskutyát és a nagy már van vagy 8 éves.de morog a kicsire egész nap miért van ez?
2011. aug. 3. 09:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem féltékeny a kicsire..mert eddig az ő területe volt..
2011. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszii
2011. aug. 3. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert felállítja a szabályait, él a domináns egyed kiváltságaival. Ha a kiskutya elfogadja a nagy szabályait, akkor néhány nap múlva már boldogan fognak játszani egymással.
2011. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy a második írja. Nincs ezzel semmi baj. Nem bántja, nem agresszív, csak jelez a kicsinek. Gondolom figyelmen kívül hagyja, ha a kicsi közelít, akkor meg morogva elzavarja. Néha az is előfordul, hogy amennyiben a kicsi túl rámenős, akkor a nagy felé is kap, de nem harapja meg. Türelem, ki fog alakulni a kettejük normális együttélése!
2011. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb kutya azt nehezen viseli el, hogy a jelenlétében egy kisebb kutya is olyan bánásmódban részesüljön mit ő. Mindenáron neki jár az elsőbbség. Ezért jó, ha a kis kutya külön kap enni (amikor a nagy nem látja), mert az evésre való jogot csak magának ismeri el. Ha a kis kutya mégis kap, na ezt nem tudja neki megbocsájtani. Ezért nagyon meg tud haragudni.
2011. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rudolf, ezekszerint nálatok kettőtök közül a kutya a főnök? Mert az én falkámban én vagyok a főnök, és akkor hozok be új falkatagot, amikor akarok.
2011. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kutya a nagysági sorrendhez igazodik. Nála ez a szabály.
2011. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne okoskodj, ha ennyire tudatlan vagy. Igen hierarchikus sorrendhez ragaszkodik, de ez nem függ a nagyságtól. Egy beszari nagy kutyát simán helyre tesz egy domináns kiskutya.

Ráadásul a kölykökkel teljesen más a helyzet, rájuk még nagyon laza szabályok vonatkoznak, szinte mindent szabad nekik, és az első néhány nap után a hierarchia kérdés legközelebb az ivarérés környéként kerül elő, amikor kicsit szigorodnak a szabályok.

Ezért egy normális kutya-gazda viszonyban a nagykutyának el kell fogadnia, hogy a kölyök háromszor eszik, míg ő csak egyszer, hogy a kölyök néha több figyelmet kap, mint ő. Emellett persze nem kell elvárni a nagykutyától, hogy a kölyökkutya minden nyüstölését eltűrje, ha a kicsi ért a szóból, és néhány morgással csattintással helyre tudja tenni a nagykutya, akkor rá kell hagyni. Ha a kicsi nem ért a szóból, nekünk is rá kell szólnunk, hogy hagyja abba a nagykutya nyüstölését.

2011. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én csak azt írtam, amit a saját kutyáimmal kapcsolatban tapasztaltam. Nem többet.
2011. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos sokszor látom, hogy hiába tapasztal valamit az átlag gazdi a kutyájával kapcsolatban, sokszor teljesen félreértelmezi azt. Ez a méret sorrend is ilyesmi lehet. Nem baj, azért vagyunk, hogy tanuljunk egymástól.

Egy ismerősöm kölyök kutyájával viselkedett így az enyém és elég nehéz volt megnyugtatnom az illetőt, hogy nem lesz semmi baja a kiskutyájának, csak megtanulja, hogy tiszteletben kell tartani a domináns felnőtt privát területét. Gyorsan meg is tanulta, utána már csak másfél méter távolságra közelítette meg. Amikor idegen (mentett) kutya volt nálunk, az is azonnal levette a jelekből, hogy a házigazda eszik, békén kell hagyni. A kölyöknek még meg kell tanulnia ezeket a jeleket. Nem kell félteni, nem lesz baja!

2011. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!