Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg kutyáimnak...

Hogyan tanítsam meg kutyáimnak hogy meddig tart a területük?

Figyelt kérdés
Ha a szomszéd kilép az udvarára rögtön rákezdenek az ugatásra. Hogyan tudathatom velük, hogy az a terület már nem az övék? Arról, hogy ugatnak és védenek nem szeretném leszoktatni őket hisz őrző fajták (kuvasz).
2009. ápr. 8. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem szólj rá simán, amikor ugatja a szomszédot, hogy őt nem szabad, amikor viszont idegent, vagy vendéget ugat, akkor nem kell ennyire szigorúan eljárni, sőt, ha idegent ugat, akár dícsérheted is, szerintem ilyen egyszerű. Nem hülyék ezek, meg fogják érteni mi a helyzet.
2009. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a szomszédot ugatja akkor hívd magadhoz és jutalmazd meg. A jutalom így nem az ugatásért jár hanem azért mert visszajött.

Így legalább gyakorolhatod a behívást is!


Egy idő után megszokja hogy egyet vakkant aztán és megy hozzád.


Egy kis jelzést azért szerintem adhat, tehát egy vau nem gond, ennyit hagyj neki, mégiscsak az a dolga hogy jelezzen. de utána rögtön hívd magadhoz.


Ha mégsem megy oda, menj érte, mond neki hogy fújj, vidd arra a helyre ahol álltál, mikor odaértetek ültesd le, és ekkor jutalmazd meg!

2009. ápr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, szoktam odahívni őket, csak a kettővel nehezen tudok egyszerre foglalkozni, tehát az egyik így is előbb-utóbb megint odamegy a kerítéshez, akkor meg már a másikat sem tudom visszatartani. Egyébként is kb a harmadik alkalom után már eggyáltalán nem foglalkoznak azzal hogy mit mondok nekik. Ha pedig rájuk szólok, hogy 'csönd legyen' csak még rosszabb lesz a helyzet.


Szóval azt nem tudnám megtanítani, hogy az a terület már nem az övék, vagyis a miénk (a falkáé) és hogy ne védelmezzék? Amúgy mindkét szomszédba van kutya, de az egyik nőstény, a másik meg hím de már öreg, és mindketten szelídek, úgyhogy a mieink tudják, hogy fölényben vannak.

2009. ápr. 9. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!