Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier kistkutyámat...

Yorkshire terrier kistkutyámat szeretném buszon és metrón elvinni valahová. Felengednek? Kell valamit vennem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy szállítóbox, vagy póráz és szájkosár. Teljes árú jegyet kell neki venni.
2011. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.2. Állatok szállítása



Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó zárt szállítóeszközben szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki.

Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.

Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.

A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. Az értékszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A megkülönböztető jelzéssel megjelölt kísérő kutya (fogyatékkal élő személyt kísérő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.

Járművön (kocsinként) több kutya szállítása esetén a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak.

Az olyan kisebb élő állat - méreténél fogva a kutya is - díjmentesen szállítható állatok szállítására alkalmas eszközben, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és az utasok ruházatát, illetve a járművet nem szennyezi be.


Elvileg kell szájkosár, jegy, póráz, zárt szállítóbox. Én ezek közül egyiket sem szoktam használni, még sosem szóltak emiatt.

2011. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyakörv, póráz, oltási könyv. Ezek legyenek nálad mindenképp.

Elvileg kell nekik is érvényes jegy, de én elég sokat utaztam a yorkimmal az elmúlt években, és még soha nem kértek neki jegyet. A póráz sem szokott rajta lenni, szájkosárról és szállítóboxról nem is beszélve. Szépen ül a karomban, ölemben. Szerintem egy jól nevelt kutyánál nem lehet gond (ha csak nem fogsz ki egy nagyon szenya ellenőrt :S )

2011. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Így van ahogy előttem is írták ;) de a szájkosár az kötelező mert én ma voltam a csivavámmal metrón sima táskában vittem (nincs szállítókosaram) és megbüntettek 30 ezer forintra mert nem volt nálam szájkosár:S

2011. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes. Tényleg azon múlik a dolog egyébként, hogy mennyire "genyó" az ellenőr...


Én lassan 8 éve használom a BKV tömegközlekedést úgy, hogy mikor a kutyám is velem van, sem szájkosár, sem póráz, papírok, szállítóbox...stb. Még soha nem büntettek meg. :S Ezek a büntetések szerintem "pofára" mennek, ha szimpi vagy nincs gond, de ha nem, akkor jön a bünti. Nem érdemes kockáztatni szerintem, ezentúl én is betartom majd a szabályzatot. :S

2011. aug. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt a "genyóság" leginkább azon múlik, hogy az ellenőr mennyire állatbarát. Az én kutyámat idáig mindig megsimogatták, váltottunk pár szót (légy kedves:)) és szóba sem került az, hogy hol a kutya jegye.
2011. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk is csak a nagytestű kutyánknak kell jegy. a tacsküm elmegy kézi poggyásznak:-)
2011. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem villamoson utazol, hanem pl. metrón ott csak BKV felügyelő lehet nem közterület felügyelő, tehát nem igazoltathat, nem tarthat fel. Én egész egyszerűen ha szól nekem továbbsétálok úgyse tehet semmit :)

/Bár nálam mindig van érvényes bérlet :D/ Komolyra fordítva a szót ha a kutya nem ugat nem harap, elég a póráz az ellenőrök 99%-a nem köt beléd, ha egy mégis xard le. :)

2011. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!