Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatotok szerint...

Tapasztalatotok szerint érdemes fajtamentőknél próbálkozni, vagy nagy az esély a csalódásra?

Figyelt kérdés

Egy-két hónapon belül szeretnénk kutyát - talán német juhászt vagy retrievert -, így gyakran nézegetem a közeli menhelyek oldalait + fajtamentőkét. Máris találtam két olyan labrador retriever kutyát, akik a fotó és a leírás alapján is nagyon a szívemhez nőttek (egyébként csak egy kutyát szeretnénk). Az örökbefogadási feltételek szigorúbbak, mint a menhelyeken, olvastam a honlapon, milyen sok szempont alapján ítélik meg, hol lesz a lehető legjobb helyen a kutya. Ez jogos sztem, de ahogy olvasgattam a két kutya fórumát, találtam több olyan régebbi bejegyzést is, amik arról szóltak, hogy felbukkantak gazdajelöltek. Ők később eltűntek a fórumról, nyilván kiestek a rostán.

Olvastam azt is, a gazdijelöltnek találkoznia kell a kutyával, hogy kiderüljön, mennyire passzolnak össze.

Ez mind szép és jó sztem, de egy ponton túl túlzásnak érzem, hogy heteken-hónapokon keresztül "húzzák" a jelölteket, akik nyilván egymással is versenyeznek egy-egy kutyusért, utána meg sokukat elküldik, holott addigra az az ember nyilván megkedvelte a kutyát, és titkon biztosan bele is élte magát abba, hogy ő lesz a gazdája.

Mi nagyon tudnánk szeretni a kutyát, aki majd a mienk lesz, vinnénk kirándulni (egy szakosztállyal járunk kéthetente), sétálni, sokat szeretgetnénk, de - bár szép a kertünk és nem is kicsi, nem olyan hatalmas, mint az ideiglenes befogadóké, és mi pl. nem is tudnánk (és nem is akarnánk) megoldani, hogy a kutya az előszobánál feljebb jöjjön (van három cicánk), ott lenne fekhelye, meg kint az udvaron is háza. Sok kutyát viszont bent tartanak az ideiglenes befogadók, a kettő közül az egyiknél sztem esélyünk sem lenne :-( , azt írják ugyanis, kinti-benti kutya és szeret a fotelban ülni.

Kicsit elkedvetlenedtem, mert itt a gyk-n is olvastam, hogy vkinek jól haladt az örökbefogadási programja fajtamentőknél, aztán azon bukott el, hogy a szobába nem engedi be a kutyát. :-(

Tapasztatalatotok alapján mennyire nyúlik hosszúra az örökbefogadás fajtamentőknél, és mennyire viseli meg az embert lelkileg, ha megszeret egy kutyust, és aztán mégsem ő kapja meg?

... Még nem aktuális, majd pár hónapon belül, csak gondoltam, tájékozódom, érdemes-e belevágni.


2011. aug. 4. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha biztos vagy benne, hogy jó gazdája lennél, ha a körülményeid jók hozzá, és van érzéked a kutyákhoz, nem az fog leríni rólad az ismerkedésnél, hogy fogalmad sincs hogy állj hozzá, akkor biztos, hogy kapsz kutyát.


Az a helyzet, hogy ezek a feltételek szigorúnak hangzanak, de ezek elsősorban azért vannak odaírva, hogy eleve az elolvasásuktól elmenjen a kedve annak, aki nem komoly érdeklődő.

Az tényleg akadály lehet, hogy te csak az előszobáig szeretnéd beengedni, de mikor felhívod őket ezt említsd meg, és kérdezd meg, hogy ki az a kutya, akinek ez szerintük nem lenne gond. Egyébként simán benne van az is, hogy macskakompatibilis kutyát kapsz, akkor meg nyugodtan mehet a házba.

2011. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha eleve úgy indítassz, hogy elmondod mit tudnál nyújtani a kutyának és mi az ami tilos. Lehet, hogy sokkal többet nyom a latban az, hogy rendszeresen kirándulnátok, mint az, hogy nem mehet be a házba. Szerintem ha megvan a kölcsönös szimpátia az örökbe adó és az örökbe fogadó között, akkor az ilyen kérdésekben is lehet kompromisszumot találni.
2011. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 panettone ***** válasza:
100%

kicsit túl bonyolítod a dolgot! Ha úgyis csak pár hónap múlva lesz esedékes akkor menj ki rendezvényekre, örökbefogadó napokra. zsizsegj a fajtamentők forumán.

Nem érdemes azokra hallgatni akik a sértett hiúságtól vezérelve írkálnak mindenfélét hogy mennyire nehézkes az örökbefogadás!

Mi fajtamentők a fajta és az adott kutya igényeit fogyelembevéve döntünk a gazdijelöltek között. Semmi értelme egy állandóan a kanapén szunyókáló kutyát aktív életmódot élő, dolgozó családba adni. Őket kanapéra otthonülő esetleg nyugdíjas gazdinak ajánljuk, de aki pörög ezerrel, jól motivállható, szívesen tanul úgy is állandóan a kertben járőrözik típusú kutyát simán lehet kinti-benti tartásra adni.

Ha azt látják hogy érdeklődst és nem azt hogy finnyásan válogatsz akkor ők is észreveszik hogy a megfelelő kutyát keresed és neked sem az a célod hogy pár hónap után vissza ad.

Én a helyedben másképp állnék a kérdéshez és akkor láthatod a cél mindig a megfelelő kutya gazdi pár megtalálása.

2011. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keress kutyát. Ha megtetszik, jelentkezz rá. Ha nem adják, nézz máshol. A feltételek nem egyformák az örökbe adóknál. Biztosan találsz olyan helyet, ahol nem veszik kínzásnak, ha nem a fotelban altatod a kutyát.
2011. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a választ - különösen a fajtamentőnek, máris több esélyt látok az örökbefogadásra.

Elsőnek: igaziból nem áll szándékunkban házban tartani a kutyát akkor sem, ha esetleg jól kijön a cicákkal, így ha ez elvárás lesz a választott kutyusnál, sajnos nem mi leszünk a megfelelő gazdajelöltek...

De mindegy, igyekszem minél több menhely- és fajtamentőoldalt átböngészni rendszeresen, aztán majd csak találunk hozzánk illő kutyát, akiről a másik fél is úgy gondolja, nekünk való. :-)

Engem tényleg csak az riasztott meg, hogy a fajtamentőoldalon a kutyák ideiglenes befogadóknál készített fotóin bazi nagy kert van, vhol saját tó, minden nap mit tudom én, hány km-es séta, sokszor azt írják, másik kutya mellé adnák szívesen az adott kutyát, mert folyamatosan igényli a társaságot, stb-stb. Ez sztem túl sok elvárás, nem reális egy hétköznapi család esetében, úgyhogy nagyon remélem, tényleg fontosabb a szimpátia, mint a fizikai körülmények (ami persze szintén nem elhanyagolható, de túl sokat sztem nem kellene elvárni ezen a téren).

2011. aug. 4. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!