Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e a kutyát túlnyomó...

Lehet-e a kutyát túlnyomó részt kinti kutyának tartani - de néha mégis beengedni?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk. Van egy 9 hetes okos labrador szukánk. A kezdetektől fogva kint alszik, bemegy a kutyaóljába, nem nyüszköl az ajtó előtt. Én alapvetően kinti kutyának szeretném, bár férjem lobbizik, hogy engedjük be, azaz legyen benti kutya.

Néha én is szívesen beengedném egy kicsit, pl. amikor nagy a hőség, vagy egyszerűen csak jó lenne, ha ő is bent lehetne, ha hűvösebb napokon kevesebbet van kint a család - hiszen ő is családtag. Elképzelésem, hogy lenne egy kis tér a teraszajtó előtt, ameddig bejöhetne - de csak ha én is beengedem. Kutyás ismerősöm szerint ezzel csak bezavarnám a kutyust, nem elég tiszták a szabályok. Várom a véleményeket!


2011. aug. 4. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
lehetni lehet, csak semmi értelme. KUtya nem fogja érteni, hogy amikor olyan kedved van akkor beengeded, amikor meg nem akkor kituszkoljátok. Vagy legyen teljesen benti kutya, ergo akkor megy be amikor akar, vagy maradjon meg kintinek, és soha ne mehessen be. SZerintem.
2011. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néha mi is beengedjük. Főleg nyáron jó neki egy kicsit hűsölni a hideg kövön.
2011. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy megzavarná, mivel csak engedéllyel mehetne be.

Az más lenne, ha csak úgy is bejöhetne, kedve szerint, de nem akarnátok, hogy mindig bent legyen. (Ha így tennétek, valószínűleg mindig bent lenne, hiszen melyik kutya ne szeretne a gazdi közelében lenni..)

De így, hogy te hívnád "gyere" parancsszóval, és tessékelnéd ki "kifelé" parancsszóval.. semmi probléma nem lehet. :)

2011. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!


én be szoktam engedni a kutyámat-1,5 éves mudi kan. régebben, mikor még kicsi volt, akkor is kinn élt, de rendszeresen megnéztük együtt a híradót pl. a tv-ben. De sokszor reggelente is beengedtem, és akkor még benn is aludt egy kicsit az ágyamnál. Meg persze a viharok alatt benn van a házban.

Ezzel azt értem el, hogy a házban is tökéletesen viselkedik, nagymamámnál is, nyugodtan be lehet engedni. Kukához nem nyúl, ebédelni is lehet tőle, mert az asztal tabu, onnan ő nem kap kaját.

Egész jól nevelt lett :))

2011. aug. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem tiszták a szabályok! Akkor jöhet be amikor a gazda akarja. Ez szerintem elég egyszerű. Én is kint tartottam a kutyáim és csak akkor jöttek be amikor én akartam de semmi baj nem volt velük. Mástmár inkább bent alszanak, de most meg az van hogy ha kell akkor kirakom őket és nem problémáznak.
2011. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtam be lehet engedni.Nem kavarna be neki.Ha beengeded bemehet, ha ki akarod küldeni kimegy.De nem szabad megengedni,hogy megszokja, hogy bennt lehet és nem megy ki.
2011. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Az én kutyáim is akkor jöhetnek be, ha kinyitom az ajtót és behívom őket. Nincs ezzel semmi gond. Mióta párom van, kicsit szigorodtak a szabályok, kevesebbet jöhetnek be, de hamar megszokták ezt is. Nem mondom, hisztisebbek, mint a kint tartott elhanyagolt kutyák, mert hiányzom nekik, de szerintem ez ezzel jár. Ha mindig kint lennének, soha nem lehetnénk együtt, mert annyi dolgom van idebent.

Éjszaka mindig beengedem őket, mert elég nagy a szájuk, se én, se a szomszédok nem aludnának. Idebent meg úgy alszanak, mint a bunda. A lakásban nem jöhetnek be mindenhova. Ezek a helységek az évek során változtak, és ezt is simán megszokták. Eleinte a szobámba bejöhettek, a nappaliba nem, a vendégek miatt. Most ez fordítva van. Mivel páromat zavarja, nem alszanak a szobámban-nagyon hiányoznak, de én hoztam meg a döntést, hogy most már nem jöhetnek be, mert gyereket is tervezünk, és akkor úgyis ki kéne őket tiltani a szobából. Egy ideig csak a folyosón lehettek és a konyhában, de meguntam és kierőszakoltam magunknak egy közös sarkot a nappaliban, mert ragaszkodom hozzá, hogy nekem is legyen egy kuckóm, ahol a lábamnál alszanak az én kis szőrmókjaim.

Sajnos itt már valóban meg vannak zavarva a kutyák, mert párom nem szereti, ha a nappaliba bejönnek, miközben ő is bent van, és sokszor rájuk szól, de ebből nem engedek, ragaszkodom a kutyáim társaságához.

2011. aug. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is néha be szoktam engedni, mert ahogy írták egy kis benti hűsölés nem árt neki.De legfőképpen én télen szoktam beengedni, de akkor is csak pár órahosszára.
2011. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta a kutyus 4 hónapos lett. Tökéletesen megfelel mindannyiunknak - tehát neki is, - hogy néha bent lehet, de többnyire kint van és kint is alszik. Még egyszer mindenkinek köszi! ;-)
2011. szept. 26. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!