Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen veszélyei lennének, ha...

Milyen veszélyei lennének, ha kezdő kutyásként egy dobermannt VAGY egy angol bullterriert vennék?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 14:02
1 2
 1/11 (L) Bella (L) ***** válasza:
100%

Az, hogy nem tudnál falkavezérként viselkedni és egyszerűen ránőne a fejedre.

persze ez egy folyamat, először csak ugat majd neked, aztán majd kitúr az ágyból, végén majd kérhetsz engedélyt, hogy bemenj a kecódba:)

2011. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismered a jeleket, amik arra utalnak, hogy át akarja venni a vezérséget. Veszélyes nagyon. Meg is haraphat később és a kutyatartás, aminek örömnek kéne lennie, rémálommá változik...
2011. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm.
2011. aug. 5. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ám lehet,hogy kellően határozott egyéniség Vagy,ráadásul szándékodban áll kutyasuliba járni vele és otthon is módszeresen tanítani,és nagyon szeretni:nem hinném,hogy így baj lenne vele.A közhiedelem tartja vadnak ezeket a kutyákat,és mert néha a gazdájuk is vadnak néz ki:)
2011. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kutyasulit mindenképp igénybe venném :)
2011. aug. 5. 14:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kezdő kutyásként is elkövethetsz nevelési hibákat:minden kutya más.De kellően erős egyéniségnek kell lenned,ha ilyen kutyát szeretnél.
2011. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
semmilyen veszélye nincs, ha jól, és következetesen neveled a kutyád, legyen az bármilyen fajta. Egy gyenge határozatlan embernek nyilván nem ajánlatos. Azok irnak irnak igy csak feketén ezekről a kutyákról, akik nem ismerik. Nekem 6 van itthon, ebből 1 kan. (dobi) Mindenki tudja, hol a helye, megvan a rangidős szuka, tiszta a sorrend, semmi gond nincs. Ha meg összezördülnek, elég egy kiabálás, és visszaáll a rend. Mondjuk nem csak a kertbe vannak kidobva, és nőnek mint a gaz, rengeteget van velük foglalkozva, tréningek, játék, szeretgetés.
2011. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak, de ha ennyi dobija van, akkor tapasztalt...

Szerintem akkor sem kellene ilyen kutyákkal kezdeni. Én is nehéz fajtával kezdtem, és kínszenvedés volt az első 1 év. Már jó előre megtanultam mindent a könyvekből, fórumokról, de nem volt tapasztalatom, és az a legfontosabb.

Minden nap órákat foglalkoztam vele, kutyaoviba jártunk, aztán suliba alap és középfokra, és középfok után jutottunk csak el odáig, hogy meg tudtam bízni benne.

Szerintem egy könnyebben kezelhető kutyával kellene kezdeni.

2011. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek csak akkor van veszélye, ha egy felelőtlen kezdő gazdi kezébe kerül ilyen kutya, aki csak kiteszi a kertbe aztán majd felnő valahogy. Ha tudatosan készülsz rá, tanulsz, figyelsz a kutyára, jársz vele kutyaoviba, kutyaiskolába akkor időben kiderülnek a nehézségek és szakember segítségével tudod korrigálni az elkövetett hibákat. De még az is benne van a pakliban, hogy kifogsz egy végtelenül nyugodt, alkalmazkodóképes egyedet akivel könnyű dolgod lesz.
2011. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire ismered magad? Mennyire tudod tolerálni a f@szságait, és mennyire tudsz felülkerekedni a sajnálom, szegény, szerencsétlen kutya vagyok nézésen:)))))(ez utána szokott lenni, amikor épp kukázott amit nem szabad pl.)

Mennyire tudod a magad akaratát ráirányitani? Mennyire vagy következetes? (pl. akkor sem eszik asztaltól, ha már a földig nyúlik a nyála, mellé megint a sajnálós nézés) . Nem ördöngösség tartani, de sok időt kell rászánnod, és mindenekelőtt meg kell ismerned. Aki nem foglalkozik eleget a saját kutyájával, az nem ismeri, igy nem is tudja, hogyan kell nevelni. Egy olyan élőlényt fogsz tartani, akit szavak nélkül kell megértened. És ha együtt tudsz majd vele gondolkodni, akkor leszel igazán jó gazdája.

2011. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!