Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség nagyon rosszat...

Segítség nagyon rosszat csinált a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves Foxterrier-tacskó keverék kutyám. Eddig még sose csinált ilyet de most egyszer arra jöttünk haza hogy megölt egy csirkét és szét is tépte. Jól elvertük érte. De most nem régen még egyet széttépett. A tyúkot nem bántja csak a csirkét. Mit csináljak hogy leszokjon róla, vagy ezt már nem lehet leszoktatni mert vadászkutya?
2011. aug. 6. 09:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kellene találnod egy jó kiképzőt. Aki képes megtalálni azt a módszert, amivel le lehet tiltani a vadászatról a kutyádat. Házilag ne barkácsold a kutyát, mert nem lesz eredményes.

A végső megoldás. szerzel elektromos nyakörvet. Ha csak a csirkék közelébe is megy, jelzel vele.

2011. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Nem kell egyből az állatvédőket hívni!-.-! Az előzményeket sem tudjátok! Lehet,h csak odaütött egyet az orrára! A "megveréssel" nem kell egyből arra gondolni,h véresre verték a kutyát,egyébként én sem vagyok oda az állatkínzásért! A kutyákat nem verni kell,hanem kizökkenteni!


A foxi,mivel vadászkutya,és a vérében van,nagyon nehezen lehet leszoktatni a "csirkegyilkolásról"(Pl nekem rottweilerem van,akinek a vérében van,h támadja a kisebb és nagyobb kutyákat,de leszoktattam róla!) Le kéne terápiázni,hogy ne bántsa a csirkét,deh ezt csak kutyaoktatóval,vagy olyan emberrel aki érti milyen "terápiára" gondolok!

Remélem tudtam segíteni! Jó kutyázást mindenkinek!

2011. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen jobb lenne ha el ajándékoznád egy olyan helyre ahol nem olyan szemetek vannak mint ti és nem verik a kutyát!
2011. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mittudom én, elmentek reggel dolgozni/suliba és hazajöttök 8 órával késöbb és ott találjátok a csirkét, amit már 2 órája széttépett és utána "megveritek" a kutya azt se tudja, hogy miért kap, a kutyák a jelenben élnek, nem gyötrődnek a múlton, hiába veritek meg, semmit sem használ s egyébként is, megverni, egy kutyát, inkább azt verd, aki megkínoz egy kutyát. Egyébként meg ez nem nagy ördöngősség, az én kutyám nem megy a csirkékhez, meghúztam egy láthatatlan határt, amit nem léphet át még akkor sem, ha nem vagyok itthon...
2011. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem gazajöttünk és akkor ette a szttépett csirkét!
2011. aug. 23. 08:45
 16/16 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, a veréssel nem értek semmit, a kutyát. Fizikai érintést lehet alkalmazni, de az ne verés legyen, hanem egy harapás szerű érintés. Mint amikor az egyik kutya dominanciából megharapja a másikat. az a másiknak nem fáj, csak tudja, hogy ki a falkavezér. Álljatok oda a csirkék elé, és amikor a kutya túl közel jön egy csst hangal küldjétek el vagy éérintsétek meg, de ne verd!
2011. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!