Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S.! KÉRLEK SEGÍTSETEK!...

S. O. S.! KÉRLEK SEGÍTSETEK! Rottweiler a kölykeivel?

Figyelt kérdés
A kutyám tegnap szült mindössze 11 apró Rottweilert, az utolsó 16:00, 16:30-kor pottyanhatott ki. Akkor nem törődött a kicsikkel, azt gondoltuk azért mert még van benne kölyök. Ez félig-meddig igaz is mert kutya nincs, de 8 burok igen, mert csak 3 kutyus született burokban. Lehet hogy úgy érzi arra a 8 burokra, hogy az még kicsi kutya? Ezt én azért nem hiszem mert minden könyv azt írja, hogy akkor nem törődik a kicsikkel, de ő fél tőlük. Elhuzakodik, fel áll és ott hagyja őket ám mikkor sírnak a kicsik ő is nyüszít este bent voltak kereste őket, ám mikor meglátja akkor elmenekül tőlük. SEGÍTSÉG!
2011. aug. 7. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
ha első kölykök, akkor még tapasztalatlan a kutya. ha már sokadik, akkor a hormonok. de szerintem hívjatok dokit, az jobban ért hozzá
2011. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első, a doki nem tud semmit, még azt sem hitte el hogy burok nélkül születnek, szerencsére akkor jött ki belőle egy és láthatta.


Köszönöm a válaszod

2011. aug. 7. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vegyél anyatejpótlót a kicsiknek, ha nem szoptatja őket!
2011. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen azzal etetjük én és az anyukám éjjel kb. 2-3 órát aludtunk, mert sírtak etetni kellett őket stb. de 11 felnevelni nem tudunk hét közben egyedül én vagyok itthon. Csak reménykedni tudok hogy párat meg bírunk menteni, elvégre a legkisebb is annyira életerős mint a legnagyobb.

Köszönöm neked is a válaszod.

2011. aug. 7. 09:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Kapott oxitocynt és calcimust a szuka? nehogy maradjon benne valami placenta darabka mert elfertőződhet és begyullad a méhe. A burok nélküli kicsikkel nagyon kell vigyázni mert a szülőcsatornában több magzatvizet nyelnek és tüdőbe kerülve tüdőgyulladást kaphatnak remélem van infra mert a tüdőt csak az ami teljesen kiszárítja.

Figy erre előbb kellet volna gondolni...a fedeztetés előtt...én minden alomnál 2 hétig non stop itthon vagy.. a szukát vigyétek be a ládába és fektessétek le.. ha kell kapjon szájkosarat vagy végig legyen rajta póráz. A tápszerezéssel nagyon nagy károkat tudtok okozni - ha félrenyelik tüdőgyulladást kaphatnak illetve szürke hályog alakulhat ki náluk mert a tápszer nem tartalmaz megfelelő tápanyagokat.

Ha kell 2 óránként be kell vinni hozzájuk a szukát és meg kell várni míg az összes szopik, tápszert csak kiegészítésként kapjanak és akkor is jobb lenne a kecsketej mivel az nem egy mesterséges anyag így a tüdőbe jutva nem minden esetben okoz gyulladást

2011. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kutyád anyaságra nem megfelelő. Sürgősen keressetek szoptató szukát a kicsiknek. Amúgy mesterségesen , bizony 2 óránként kell etetni őket, utána ,ha az anya nem foglalkozik velük, a végbelüket nedves vattával törölgetni, hogy tudjanak piszkolni.
2011. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett velük?
2013. aug. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!