Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye majd idővel kialakul? :S

Ugye majd idővel kialakul? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapos Golden Retriever kiskutyámnak érdekes a foga :S

Tehát, van az alsó állkapcsa és elöl a kis pici fogai megvannak, és most vettem észre, hogy előtte is vannak fogak, kb 4. Ez normális?? Szinte össze vissza.. hasonlít a cápára.Másképp nem tudom elmagyarázni. Vagy majd idővel kialakul? :S Mit tegyek?

Előre köszi a választ! :)


2011. aug. 7. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor viszed védőoltásra, kérdezd meg a dokit.:)
2011. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fogváltás még korai, de a leírtak alapján egyértelmű, hogy kinőttek a csontfogak, és a tejfogai nem hullottak ki.

Mutasd meg állatorvosnak, az a biztos. Ha a tejfogak nem jönnek ki maguktól, akkor a dokinak kell majd kihúzni.

2011. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, jövőhéten kap féregtelenítést, biztosan megemlítem a dokinak. De gondoltam kiírom ide is, mert picit aggódom, h mi lesz :S Egyébként más kutyáknál volt már ilyen ?
2011. aug. 7. 13:53
 4/9 A kérdező kommentje:

még nincs féléves, se 5 hónapos. Létezne h korábban kiesne?

Egyébként azt hallottam, hogy vannak olyan kutyák akik nem élik túl a fogváltást. Ez igaz? És miért nem?

2011. aug. 7. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:

én még nem hallottam olyat, hogy egy kutya belehalt volna.... nálunk is vannak most kölykök (egyik angliába a másik Svédországba megy így a titterre várnak) most 4 hónaposak és a szemfogaikon kívül már az összeset leváltották.

Ha a tejfog nem jön ki akkor húzassátok ki

2011. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fogváltásba belehalni? :)) Nem tudom kitől hallottad, de ha legközelebb látod, veregesd meg a vállát, és mondd neki hangosan, hogy "te aztán jó hülye vagy fiam" :D

Komolyra fordítva, a fogváltás nem veszélyes.


Általában kistestű kutyáknál szokott előfordulni, hogy duplán maradnak bent a fogak, és ha 8-10 hónapos koráig nem esnek ki a tejfogak, akkor kell kihúzni.

Az én kutyámnak 1 foga volt, amit ki kellett húzni, de egy ismerősöm kutyájának 7-et.

2011. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Hát az én kutyusom, még kicsi :D Korai lenne kihúzatni szerintem :)
2011. aug. 7. 14:31
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát szerintem a fogváltás még korai volna. Inkább mutasd meg a dokinak!
2011. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fogat váltott. Az első sor pici fogak igen gyorsan leváltódnak. Sokan nem is veszik észre, csak azt látják, kint az új sor. Időben kezdte, ne izgulj. Adjál neki nagyon száraz kenyérsarkot, ,úgynevezett fogselymet és ki fognak pottyanni a tejfogak onnan elölről.
2011. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!