Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire megterhelő a kutyákna...

Mennyire megterhelő a kutyáknak? (agility)

Figyelt kérdés

Szeretném, ha olyanok válaszait olvashatnám, akik valóban űzik ezt a sportot és "használható" válaszokat tudnak adni.

15 hónapos yorkshire terrier kutyám van. Rendkívül játékos, apró feladatokat igen ügyesen végrehajtja, látom,hogy szívesen tanul, viszont itt már megállt a "tudományom.

Alapvető engedelmességi parancsokra is hallgat. Arra gondoltam, hogy mivel kinőttük a szobát és hát a sétáltasáok alkalmával max. labdázni és "botozni" tudunk jó lenne valamilyen ügyességi sportot elkezdeni. Az agility-ről sokat olvastam, de bizony vannak vele kapcsolatban kétségeim is, többek között:

- mennyire terheli meg a kutya csontozatát? (erről nem találtam sehol értékelhető anyagot)

- amennyiben nem szeretném versenyszerűen űzni, csak a magunk gyönyörűségére művelni Budapesten milyen lehetőségeink vannak? (pályára kijárni, szakszerű edző mellett gyakorolni?

- egyik helyen azt írják, hogy alapvető engedelmességi tanfolyam elvégzése kötelező, máshol csak "elvárják", hogy a kutya ezt tudja?

- a magyarországi versenypályák némelyikénél - mini méretben -nem igazán tartják be a a kutya magasságának megfelelő akadályméreteket?!

Köszönöm az építő jellegű válaszokat!


2011. aug. 9. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én csak mások tapasztalatát tudom leírni :) de mondjuk nem yorkival menetek hanem border collieval neki nem terhelte meg a csontjait mert mellette minden féle csonterősítőt kapott meg ilyen vitaminokat..a másik pedig hogy nem kötelező versenyszerűen űzni menj el bpseten vmelyik kutyasuliba mert szinte mind1ikbe van agility..minden helyen más ahoba border collieval mentek ott kellett az engedelmességi..és mindenhol betartják a magsságokat..:)


Én tavasszal kapok egy sheltiet vele én is fogok menni :)

2011. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem terheli meg. nekem van 1 törpe pincserem és egy bordell coolim és a kicsinek mini pálya való. Ezért nem tudnak egyszerre menni. De én vettem otthonra kis és nagy felszerelést és kiválóan jól teljesít mind a kettő.
2011. aug. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogy terheli meg:) Ne legyen rajta túlsúly, és akkor semmi baj nem lesz.

Ismerek nem egy agility-s yorkit, hihetetlenül ügyesek, és fürgék, és látszik, hogy élvezik.

Az én yorkimnak mondjuk nem jött be (óbudán próbáltuk, azt hiszem Aquincum agility, vagy mi a neve) de tényleg jó móka.

Kistestűeknek természetesen alacsonyabbra teszik a léceket.

2011. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire megterhelő, de ez egy egészséges, felnőtt, mi több kisméretű kutyának semmi problémát nem fog jelenteni. Arra viszont oda kell figyelni, hogy egy aktívan sportoló kutyának megnő a tápanyagigénye, mivel sokkal több kalóriát éget el, mint otthonülő társai. Jó minőségű, megfelelően kiválasztott táppal jó kondiban tartható a kutya, külön vitaminokra nincs szüksége.

Budapesten majdnem minden kutyaiskolában van lehetőség agilityre, szóval van bőven választék. Az agility előtt általában szükség van egy engedelmességi tanfolyam elvégzésére, de ha ehhez nincs kedved vagy szükséged, akkor tegyétek le a BH vizsgát, ez esetben biztos eltekintenek a tanfolyamtól.

A méreteket meg mindenhol betartják, sehol nincs szükség arra, hogy egy kutya megsérüljön.

2011. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! én yorkival agilityzek! mivel terrier igazán ügyes ebben a soprtban, sokkal tovább bírja mint a nagyobb testű kutyák- Nyugodtan kezd el vele járni, nem fogja megterhelni, azelején az ugró lécek a földön vannak hiszen először azt kell megtanulnia,hogy bele kell "találnia" az akadályba:) Én nagyon ráfaragtam mert kiskorában nem mozgattam eleget emiatt meglazultak a térd izületei. műtét után a doki azt javasolta h erősítsem meg a lábait,ezért kezdtem el vele agilityre járni. csodát művelt vele!!!!!az agiliyt hatására nagyon szoros lett a kapcsolatunk és iszonyat találékony lett, reneteg trükköt tanítottam meg neki. csak ajánlani tudom, ne flj a terheléstől, ha nem akarod nem is kell akadály ugrani,csak féloldalasan rakod fel a lécet,én hosszú pályánál így szoktam! HAJRÁÁ
2012. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!