Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhízott a kutyám, mit tegyek?

Elhízott a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kínai kopasz kutyám 4 éves lesz idén. Az elmúlt években elhízott, igaz ivartalanítva lett de az nem sokat számít. Most csak reggel este kap keveset. De ti mit ajánlatok mivel lehetne hatásosabb a "fogyókúra"? Ételek, mozgatás,stb..?!
2011. aug. 9. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
járj vele sokat sétálni, akár futni is...és menj el állatorvoshoz, kérdezd meg, hogy mit egyen:))
2011. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát az én kutyám is elhizott.. :( de én most sokat futtatom. :) Cesar Millan kutyadoki szerint egy átlag kutyának min.1 és fél órát kell sétálnia(futkároznia)Én azt ajánlom hogy sokat sétáljatok , + dobáld neki a labdát ,botot. Remélem segítettem. :)És sok szerencsét kívánok a mozgáshoz :-)
2011. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
menj vele játszani, labdázz vele, bottal játszatok, fussatok(én a kutyusommal mindig versenyezek, hogy ki a gyorsabb :D) és emelett persze fogd vissza az evést is. hidd el, újra csinos kutyus lesz belőle. ;)
2011. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, annyit hozzátennék hogy csökkentsd a kajaadagját, vagy adj neki light tápot.
2011. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"igaz ivartalanítva lett de az nem sokat számít"


De igenis számít!! Az ivartalanított kutyákra nagyon oda kell figyelni, mert hízékonyak!


Először szerintem kezdd azzal, hogy kicsit lecsökkented a kaja adagját, és kihagysz egy nap etetést. Akkor többet sportoljatok. Először csak tempós séta, ameddig bírja, mert ha túlsúlyos akkor nem bírja annyira az ugra-bugrát. Először bevezetésképpen mindenképp amúgyis csak keveset sétáljatok, utána ahogy belejön lehet fokozatosan növelni a távot, és kocoghattok is, de azt is csak mértékkel!


Sok sikert, és kitartást!

2011. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sok sok mozgás... és lehet venni diétás tápot is meg direkt ivartalanított kutyák számára tápot...de az adagját csökkenteni kell...ne nagyon kapjon nasikat(jutifalat) volt egy idő amikor az én kutyám is meghízott sokat mozogtam vele plusz egy sétát beiktattam (mivel én kutyum nem labda/bot után futkározós) ezért a plusz séta volt nála a legjobb..persze semmit se kapott a tápján kivűl és elég szépe lement..amúgy fogalmam sincs mitől hízhatott meg jó mondjuk nem volt kórosan elhízva csak azért látszott rajta..
2011. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.:) megfogadom mindet, és megpróbálok mindent. A kutya érdekében is muszáj. :)
2011. aug. 9. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!