Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever kutyám...

Golden retriever kutyám elhízott. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném tanácsotokat kérni, hogy mit tegyek, mert a kilenc hónapos golden retriever kutyám eléggé elhízott. Száraz táppal etetem, naponta kétszer kap, de annyit kap osszesen, amennyit kell, nem tobbet. Sétálni minden nap járok vele, frizbizni is majdnem minden nap szokunk, a másik kutya után annyit szalad, kergeti s mégis elhízik, s valahogy nem akar lefogyni. Nem szeretném, ha tovább hízna, mert egy régebbi kutyánk is ezmiatt hunyt el. Légyszi adjatok tanácsokat, elore is koszonom.
2009. szept. 20. 00:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a táp amivel etetitek az okozza, ha az előző kutyátokat is azzal etettétek, akkor nagyon könnyen megeshet.

Nekem is goldenem van és enyém is el volt hízva, de azért mert kölyöknek nagyon lusti volt, csak napi egyszeri séta után kidőlt, mára már agilitizny járunk és nem is megy olyan rosszul.

Na a lényegre kitérve. Szerintem a táppal lehet a gond, amit kap. Mást nem tudok mondani. Maximum vidd el az orvoshoz, kérj tőle tanácsot, biztosan többet tudna mondani, hisz az állatok a szakterülete.

2009. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszi a tanácsot, szerintem is a száraz kajától hízik annyira, s majd egyik séta alkalmával elugrok az álatorvoshoz, mert pár utcával lakik tolunk. Amúgy a régi kutyánk csak egyszeru konyhai maradékot kapott. S az én goldenem is egy fél órás séta után totál kivan, de gondolom akkor majd lassan hozzászok.
2009. szept. 20. 13:17
 3/16 anonim ***** válasza:

1) Milyen táppal eteted?

2) Vegyél vissza a táp mennyiségéből. Először a reggelit csökkentsd le a felére, 1-2 hét múlva az estit is a felére. 3 hét után már lehet látni valamicske fogyást. Ha ez nem kezdődik meg, akkor hagyd el a reggelit (az estit lehet egy picit növelni, de ne vissza teljes adagra!).

Nem tudom, mi a napi rend, de azzal is ki lehet egészíteni, hogy reggel eteted meg, után elmész dolgozni, vagy legalább 2-3 óra nyugi, aztán délután/este a séta, alvás, így még kevesebb kalória rakódik le, mivel utána még mozog. Ha napközben bőszen kerítés mellett rohangál, akkor ezt nem szabad, mert gyomorcsavart kaphat (alapvetően ezért etetünk amúgy este, mert addigra nyugszik meg, vonul el a család, a város, kevesebb a zaj, az inger, és így a kutya teli gyomorral fekszik, alszik, nem rohangál, mint napközben).

Általában a tápokra előírt mennyiségnek több van írva, mint amennyire valójában a kutyának szüksége van. Az enyémnek 60-80dkg-ot kéne kapnia, de csak 25-30dkg-ot eszik meg, és éppen csak hogy nem dundi!

Mindezen kívül vannak még light tápok is, de ha nem muszáj, egy 9 hónapos kutyát nem kéne light táppal etetni.

A mozgás, séta, amiket eddig csináltatok, továbbra se maradjanak el, ha lehetséges, még növeljétek egy kicsit a mennyiséget, de csak fokozatosan.

9 hónapos a kutya, nem kell kétségbe esni, abszolút lefogyasztható, de a tanulság (idősebb korára): ahogy el kezd hízni, vissza kell venni az adagjából kicsit, mert hajlamos a hízásra és a lustaságra.

2009. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát egyszeru száraz táppal etetem, s kb. reggel és este is egyforma adagot kap, amennyi a csomagoláson javasolt. Reggel korán kap kaját, s estefele járok vele sétálni, s utánna kapja csak az esti adagot, persze nap kozben még játszok vele eleget, meg foglalkozok is vele. Azt én sem engedem, hogy kaja után rohangáljon, henteregjen. Amúgy pedig a tanácsok alapján mindenképpen csokkenteni fogom az adagot, s lehet néha séta helyett kocogni is fogok vele, mert azt imád, szereti ha séta helyett kicsit futhat, de csak olyan tempóban, ahogy én. :) u.i.: Koszonom az eddigi válaszokat.
2009. szept. 20. 17:48
 5/16 anonim ***** válasza:
A milyen táppal eteted kérdés alatt a márkáját értettem :).
2009. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

a napi táp mennyisége 40-50 dkg !azaz maximum fél kiló !!

és ezt még két felé is kell osztani !!

adjál neki napi 35 dkg-ot,2 felé osztva , és heti egyszer ,mondjuk szombaton este ne kapjon !

mozgasd többet,futtasd, persze most még csak kicsiket !!

és ha tudod úsztasd is.

keress sújtáblázatokat a neten ,és a-szerint próbáld !

azért kövér,mert többet eszik,mint amennyit a szervezete felhasznál, vagy mert kissebb probléma lehet a szervezetével,pl:pajzsmirigy túltengéstől is híznak !

csak lassan fogyazd,mert az izületei kikészülnek ,ha most megerölteted !!!

2009. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát én Szlovákiából vagyok, s itt van olyan nevu bolt, hogy Jednota, s az gyártja, nem valami Pedigre vagy ilyesmi, bár ez sem a legolcsóbb.

Nyáron voltam vele úszni, mert van itt egy mesterséges kicsi "víztározó" direkt tuzoldtóknak, de hát bárki bemehet és mindenki ott úsztatja a kutyáját, bár az enyém nenm surun szeret úszni, de furodni azt szeret benne. :)

Egyébként napi fél órát szokok vele sétálni, s már kezd hozzászokni, meg kipróbáltam a retriever pórázt is, hogy velem egy tempóban haladjon, s az is segített.

Kaját pedig kb fél kilót szoktam eddig adni neki naponta, reggel is egy negyed kiló, meg este is.

2009. szept. 21. 16:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

több mozgás . kevesebb kaja !

és válts tápot.

2009. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

sokféle táp van ami kevésbé hízlaló (light)

Olyat adj neki, és ne sokat. Futtasd naponta többször is.

Ha ez sem segítene, fordulj állatorvoshoz, esetleg van valamilyen készítmény ami visszafogja az étvágyát.

2009. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekunk is Golden Retrieverunk van , és o is el volt hízva, az állatorvos diétás tápot írt neki attol egy kicsit lefogyott, de legtobbet a mozgás segített meg az úszás. Természetesen csokkenteni kell a bevitt táplálék mennyiségét is.
2009. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!