Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S.! A kutya egész nap...

S. O. S.! A kutya egész nap ugat, és panelban lakunk. El akarják tüntetni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

van egy 3 hónapos beaglenk,1 hónapja kaptam.Az erkélyen van addig,amíg nem teljesen szobatiszta,és amíg meg nem tanulja,hogy az erkélyen található alomba ürítsen.

de az elmúlt 1 hétben rászokott az ugatásra!egyfolytában ugat..de már a szomszéd tömbből is átszóltak,hogy ha nem hagyja abba,mennie kell..már kétségbeesésünkben mindent kipróbáltunk,hogy ha ugat,ráverünk egyet a fenekére(bár ebből sem tanul,és csak mi érezzük magunkat szarul miatta),meg hogy megdicsérjük,ha nem ugat..de napról napra hangosabb lesz!Azt meg nem lehet mondani,hogy mozgáshiány miatt van,mert két óránként levisszük,napi 4 órát lent vagyunk vele..

szóval két kérdésem lenne:

1,a legeslegfontosabb kérdés:hogy szoktassuk le az ugatásról?

2,(bár ebbe a verzióba még anyuéknak is bele kell menni)ha nem tudjuk leszoktatni az ugatásról,és beengedjük a lakásba,hogy ott legyen,hogyan taníthatjuk meg arra(még szeptember előtt,mert szeptemberig egész nap vele tudok foglalkozni),hogy jelezzen,ha le akar menni wc-zni,vagy ha az erkélyen akarja elvégezni a dolgát?


2011. aug. 10. 18:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

1,15 m² az erkély

2,órákat vagyok kint vele.sőt,van olyan is,hogy amikor kint vagyok vele,akkor is ugat.

amúgy most már bent van(bár,néha még itt is ugat,de már kevesebbet).csak ugye egész nap utána kell mászkálni,és ez csak szeptemberig lehet így,mert utána én suliba leszek,anya délután dolgozik(de délelőtt főzni is kéne,stb),apa meg délután.addig majdcsak félig-meddig szobatiszta lesz.

amúgy egy ismerősünk ajánlott egy kutyaoktató pasit,aki (nem tudom pontosan mennyi pénzért)szobatisztára neveli,és megtanítja neki az ül,fekszik parancsokat.de ahhoz el kéne vinni hozzá a kutyát majdnem egy hónapra.ez jó ötlet?

2011. aug. 11. 09:50
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem jó ötlet, hiszen 1 hónap alatt akár még ti is szobatisztaságra nevelhetitek...és az ül, fekszik alapparancsok amit te is megtaníthatsz, mert a kutyusok főleg ilyen fiatalkorban fogékonyabbak. Szóval szerintem ne vidd el ahoz az emberhez! :) Sok sikert a tanításhoz!
2011. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

és szerinted normális dolog egy ekkora erkélyen tartani egy kutyát???

valószínűleg szédült is szegénykém...


nem vagytok normálisak...

előbb kellett volna gondolkodni.


meg mi ez, hogy valaki más kell, hogy ilyen alap dolgokat betanítson?


ááá... reménytelenek vagytok. ajándékozzátok el szegény kutyát, nem nektek való.


minek vettétek magatokhoz???

2011. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!