Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagy őrző-védő fajta...

Egy nagy őrző-védő fajta mennyire félemlíti meg a dakotákat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rasszista de az a tapasztalatom hogy ha elmentem valahova sétálni csakis dakoták kötöttek belém, oda jöttek, hogy "hé van egy cigid, miért niiincs??! Aggyá mááá!"

És már rohadtul elegem van ebből.

Ha lenne valami nagytestű kutya mellettem, mondjuk argentin dog, dobermann, rotweiler, akkor inkább nem jönnének oda kötözködni, nem szólnának hozzám?


2011. aug. 12. 10:16
1 2
 11/12 Téékáá ***** válasza:
jeges medvét
2011. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Gondolom panel lakásban élsz, ez rengeteg fajtának nem megfelelő környezet. Kiesnek azok a fajták, akik nagyon nagyok, pl.: bullmasztiff. Továbbá olyan kutya kell, akik nem olyan mozgékonyak, mert a négy fal között, ők falra másznak. Az egy dolog, hogy kutyát akarsz, hogy megvédjen, de a kutya nem fegyver, és nem tud szembe szállni semmilyen fegyverrel. Én a bullterriert ajánlom, "ijesztően" néz ki, kell neki ugyan a mozgás, de elvan lakásban is. A dobermann is jó választás lehet, de nekik tényleg nagyon sok mozgás kell, így ha nincs energiád napi 2-3 órát intenzív, és aktív mozgással, és ezenkívül még sok kisebb sétára, akkor nem ez a megfelelő fajta. De ha megtudod oldani a a mozgást, akkor nagyon jól elvan a lakásban! De mindkét fajtának elengedhetetlen, hogy megfelelően legyen nevelve.
2011. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!