Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg az állatvédőknek...

Panettone kérdése:

Tényleg az állatvédőknek köszönhető hogy egyre több a gazdátlan kutya?

Figyelt kérdés

...na mielőtt nekem estek! Egy nagytudású és széles látókörű világlátott ember ültette el a fejemben a gondolatot.

Miszerint ha mi állatvédők nem mentenénk meg és kínálnánk ingyen a chipezett oltott ivartalanított keverék és/vagy fajtatiszta kutyákat, akkor többen gondolkodnának felelősebben és nem születne ennyi szaporított és/vagy véletlen alom.

Tudom hogy nincs igaza, de érdekelne mások véleménye is. hiszen lássuk be ha egy kutyát legyen az balesetes, illatos úti, gazdátlan, talált, ottfeljtett, szaporító által leseljtezett nem nézzük hogy honnan jön csak azt hogy segítségre van szüksége...és esélyünk nincs pl azt eltiltani a kutya tartástól akitől kutyát mentünk...

Én lennék a legboldogabb ha minden kutya gazdás, regisztrált chipes tenyészsemlés és/vagy ivartalanított lenne....lehet tényleg mi vagyunk ennek az akadálya?


2011. aug. 12. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez nem igaz. Úgy hiszem, hogy az emberek akkor sem viselkednének felelősségteljesebben, ha jobban rá lennének kényszerítve...
2011. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%

Pedig így van.

50 éve, mikor hírből se volt ivartalanítás meg chip, ha nem kellett kiskutya, agyoncsapták a felesleges almot.

Ma elviszik menhelyre, elajándékozzák, utána elszökik, megunják és kiteszik, vagy csak átszökik egymáshoz két kutya, és hoppá, kész az új nem kívánt alom.

Kegyetlenül hangzik, de halott kutya nem szaporodik.


Ahogy most se, ha mondjuk engedik elaltatni. Jönnek az állatvédők, mindegy, kihez és hová, csak életben maradjon, és odaviszik a Mari nénihez falun, akinek kimúlt az öreg kutyája. Mari néni meg nem fogja ivartalanítani a kisnyugdíjából, és hopp, már le is ellett a kutyuli, újabb 8 kutyának kell gazdát találni.


Önmagában az ivartalanítás ennek pont az ellenkezőjét szolgálná, hisz nincs nem kívánt alom, nem lesz szaporítva, stb.

De az, amikor az állatvédők foggal-körömmel harcolnak minden menhelyes, altatásra váró kutyáért, és osztogatják fűnek-fának: teljesen más, hisz eleve felesleges, senkinek se kellő kutyákat segítenek hozzá a szaporodáshoz.

2011. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

agyoncsapás?


ÉS AKKOR AHOL AZ EMBEREKNÉL ÁLL FENN A TULNÉPESEDÉS AZOK IS CSAPJÁK AGYON A GYEREKET??????

2011. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
és amugy az állatvédők CSAK IVARTALANITVA ADNAK KI KUTYÁT AKÁRHOVÁ IS KERÜL
2011. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

20:48


Igen, sajnos ebben van valami, de úgy sejtem azok az emberek akik lelkiismeretesen szeretnének segíteni az állatokon, magukból indulnak ki, hogy Ők hogyan és milyen felelősséggel gondoskodnak egy állatról. Úgy, mint Én is. Ezért nem vesszük észre, mekkora befolyással vagyunk a dolgokra. Jó lenne megtalálni az aranyközéputat, de ez sajnos nem lehetséges, amíg szélsőséges gondolkodású emberek vannak a Világban.

2011. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

21:16


Igen, a legtöbb menhelyen is a legtöbb kutya már ivartalanított.

2011. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ma 21:16

Szerintem ez koránt sincs így, még felnőtt kutyák esetén sem! Az örökbeadott kölykök esetében pedig ellenőrizhetetlen az ivartalanítási kötelezettség betartása :-) tisztelet a kivételnek.

2011. aug. 12. 21:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan állatvédő szervezetek, akiknek fő céljuk az olcsó vagy ingyenes ivartalanítás (pl. Zöld zebra) - én az ő munkájukat pl. nagyon becsülöm.
2011. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az állatvédőknek köszönhető(felvilágosító munka,ivartalanítás stb.)hogy sok-sok alom nem született meg.
2011. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ismerek több száz állatvédőt,mivel én is az vagyok,több menhelyröl is ismerek embert,amikor ivartalanitási kötelezetséggel adnak ki kutyát,ha anélkül,az örökbefogadóval tartják a kapcsolatot utánna is.tehát még az is lehetséges hogy vissza veszik a kutyát körülmények miatt.....
2011. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!