Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az ír...

Mi a véleményetek az ír szetterről?

Figyelt kérdés
Nem találjátok egy kicsit túl hiperaktívnak, és kicsit üresfejűnek?
2011. aug. 12. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gyönyörű, játékos, hiperaktív. Nem mondanám üresfejűnek, az csak a gazditól függ mivel és hogyan tölti meg a kutya kobakját :P Tény, hogy a vizslához hasonlóan ezek is hiperaktív fajták, sok játékra és szaladgálásra van szükségük, máskülönben szanaszét szedik a környezetüket! Ha ilyen kutyád van, törődj vele nagyon sokat, tanítsd jutalomfalatokkal, de lehet jutalom egy játék is amit nagyon szeret...ha nem ilyen kutyád van, akkor is törődj vele sokat :D
2011. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Gyönyörűek!!! :) És nagyon okosak ám, barátságosak, sok mozgásra van szüksége, bár minden kutyának :) Szerintem nagyon jó kutya.
2011. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hiperaktív, tanulékony kutyák, ami nem egyenlő az intelligenciával, rengeteg mozgásra van szükségük, és mindenkivel barátságosak. Nekem nem tetszenek, főleg kívül, de belül is igazán...
2011. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*se
2011. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

22:26: igen, pont erre gondoltam, hogy elsőre úgy tűnt, hogy hiperaktív, tanulékony kutyák. Aztán mikor jobban megismertem őket, láttam hogy nagyon összeszedetlenek...és butának tűntek :S Nagyon csalódtam bennük, és nem egy kutyusról írom ezt, 5 szettert ismerek a kutyaiskola révén.

Ilyen "díszkutyák" egy kicsit, kívülről szépek, de ha bellülről megismered, nagyon buták :(

2011. aug. 13. 08:04
 6/18 anonim ***** válasza:

szia!


Egyszer azt olvastam az ír szetterről, hogy szinte taníthatatlan...

bár az én beaglem is olyan buta volt, mint a bot. :))

Nekem tetszenek különben, a nagy vörös szőrükkel, de nem kellene.

2011. aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:03

vagyok


mi egyszer találtunk egy ír szettert, hazavittük a gazdijához, és elkerülte a figyelmünket a házszám , ő meg megállt , és fordult be a kapujukon, úgy kapcsoltunk. szóltam neki, hogy ide , és a nyakörvénél fogva vezettem. Nem húzott, jött szépen mellettem , ha begyorsított rászóltam , és rögtön lassított. Én akkor szerettem bele picit ebbe a fajtába:)

2011. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

09:08

Mondjuk én konkrétan nem ezekre értettem, azok a kutyák, akiket én ismerek szintén csinálnak ilyeneket, nem azt mondom, hogy semmit se tudnak :D Nekik is vannak alapvető késességeik, hazatalálnának stb. De agility pályán egyáltalán nem találják fel magukat. Csak alapvető engedelmességire lehet őket betanítani, a többi nem köti le őket. Folyton bolondoznak, nem érdekli őket a tanulás, csak úgy elvannak :D Vagy lustálkodni szeretnek otthon vagy futni a mezőn (ált. úgy, hogy ne tudd őket követni elszaladnak előled). Az 5 gazdi mind ezt állította, és nagyon meglepett, mert nekem megtetszett anno a fajta, és a könyvekben nem ezt olvastam róluk. Ja, és a kutyák mind különböző életkorban voltak és mindre ez volt igaz :D

Csalódtam a fajtában, mert úgy tűnt, hogy inkább kiállítási kutya és divatkutya lett mint okos és használható házi kedvenc.

2011. aug. 13. 10:54
 9/18 anonim ***** válasza:
A kutyák viselkedése a gazdától és a környezettől függ. Lehet, hogy vannak sokkal értelmesebb, taníthatóbb fajták is, de minden kutyából kilehet hozni a legjobbakat, attól függően, mennyire foglalkozunk a tanításukkal lelkiismeretesen!
2011. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akiket én ismerek, kihozták e legjobbat a kutyákból és kutyasuliba is jártak/járnak. De ha alapból ilyen a kutya, nem sokat tehetnek :D Meg ismertem egy tenyésztőt, és ő azt mondta, hogy régebben az ír szetter sokkal okosabb, és tényleg vadászkutya volt, de amióta elterjedt mint szobakutya sok tulajdonsága átalakult, főleg a fajta hátrányára.
2011. aug. 13. 13:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!