Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ukrajnából átengedik a határok...

Ukrajnából átengedik a határok a pitbullkölyköt? Elhozhatom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell útlehél hozzá asszem,de nem biztos!Am adhatsz nekem is!Imádom a Pit bullokat!:)♥
2011. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kell útlevél!
2011. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Útlevél a kutyának?? Beszarás :D
2011. aug. 14. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen:) Vagy különben karantén,de nem tudom ahol mi lakunk a kiállítása az útlevélnek csak 2000Ft ami nem sok!Ukrajnában nem tudom.:(
2011. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%

Ha túl fiatal az állat, nem hozhatod át. Az állatútlevél feltétele a veszettség elleni oltás, és azt hiszem legalább fél évesnek kell lennie, továbbá a chipeztetés is kötelező hozzá. És még lehet hogy van pár speciális ukrán szabály is a dologra.

Az átcsempészését meg se próbáld, a határon sokszor szinte mikroszkóppal nézik át az autókat.

2011. aug. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

7. Szerbiába, Ukrajnába, Oroszországba történő beutazás feltételei


A beutazáshoz hatósági állatorvosi igazolás kell csak, amit az utazás előtt 3 napon belül kell beszerezni. Az állat azonosítása nem követelmény.

Oroszországba a belépés előtt 3 napon belül kötelező a féregtelenítés és a kullancs elleni kezelés elvégzése és igazolása. (Ez utóbbi 2011. júniusi információ Oroszország magyarországi nagykövetségétől.)

Ha azonban az állattal vissza is akarnak jönni Magyarországra (vagy az Európai Unióba), akkor szükséges még a következő:


j) Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

k) Érvényes veszettség elleni védőoltás a 3 hónapos kor betöltése után,

l) A veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. naptól vérvétel és a vérminta titer-vizsgálata.


Megfelelő eredmény (0,5 NE/ml) szükséges a visszautazáshoz.

2011. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell útlevél vagy ha nincs akkor karantén. Az útlevélben benne van hogy fertőző betegségektől mentes meg ilyenek. Ja és az állatorvosnak ellőte való nap kell leigazolni és lepecsételnie ott nem tudom hogy van de nekem azt mondta az állatorvos hogy a pecsét 3 napig érvényes.
2011. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 14. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!