Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, de még...

Szeretnék egy kutyát, de még sosem volt nekem. Ha 6-7 hetes akkor nagyon nehéz lenne nekem vagy nyugodtan elhozhatom?

Figyelt kérdés
Már tanítottam kutyát pár dologra, és egy hölgy kutyáját is én sétáltattam egy ideig.
2010. aug. 20. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
egészséges kutyát csak min 8 hetesen hozzd el na meg hogy ne legyen harapos,idegbeteg,nevelhetetlen kutya.sok sikert
2010. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kölyökkel nehezebb mint egy 1-2 éves növendék kutyával. Nem árt ha van hozzá türelmed és kellő humorérzéked, és persze időd. Ha könnyíteni szeretnél a saját helyzeteden, inkább hozz el egy olyan árva már felnőtt kutyust, aki már eddig ideiglenes befogadó családban élt - vagyis tudják mik a hibái, gyengeségei és ezekre felhívják a figyelmedet és aszerint ajánlanak neked kutyát. Tévhit, h egy kutya csak akkor fog hozzád ragaszkodni és csak akkor lehet mindenre megtanítani ha egész pici korától van nálad. Nekem az első két kutyám felnőtt volt már amikor hozzám került, mégis olyan a kapcsolatom velük mint sok embernek sosem lesz, pedig az ő kutyájuk kölyökként került hozzájuk. Vagy a legjobb példa a segítő kutyák esete: ők a végleges gazdáikhoz 2-3 évesen kerülnek, mégis olyan kapcsolat jön létre köztük, ami mesébe illik.


Én a helyedben először biztos egy 1-2 éves kutyut hoznék el. De a te döntésed, a te életed, te tudod mit tudsz vállalni felelősséggel!

2010. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 riita. ***** válasza:

Egy 6-7 hetes kutyát ha elhozzol és nem fogod tudni,hogy-hogy kell nevelni,hogy legyél következetes akkor könnyen a fejedre nőhet! (És egy kölyök kutyát leghamarabb 8 hetes korában lehet elhozzni).

Azt tudom javasolni,hogy olvass el pár könyvet ami kutyaneveléréről szól,itt is olvassgas pár kérdést és ha úgy érzed,hogy készen állsz egy kutyát fellnevelni és tudni fogod,mikor mi a teendőd akkor kezdj el akár kiskutyán gondolkozni,hogy fajtatisztát vagy keveréket szeretnél,hogy lennének-e komolyabb kitűzéseid (agillity,dogdance,kiállitások,versenyek..),mert ha lennének akkor inkább fajtatisztát vegyél,és abból is olyan fajtát válassz ami neked is jó társ és a válaszott sportodnak is.

DE!

Egy keverék kutyával is lehet ugyan-ugy agillityzni is!!!!!!!

Mérd fel,hogy mennyi az anyagi helyzeted:

kis-közepes-nagy testű lenne megfelelő,tudod-e kozmetikushoz vinni,van-e időd kefélgetni naponta,mert ha nem akkor olyan kutyát válasz aminek a bundájával nem kell annyit foglalkozni.Pl,ha nincs kutyafuttató vagy rét és te sem tudsz több kilométert lefutni akkor ne nagy mozgásigényű kutyát válassz.


Én kezdő/első kutyásnak egy keverék menhelyi kölyköt is tudnék javasolni,hidd el ő hálás lenne,és teis lelkes lennél,hogy milyen ragaszkodó kutyusod van.

Viszont a menhelyen is mond,hogy könnyen kezelhető kutyus kéne,mert első kutya lenne.


A te döntésed,hogy fajtatiszta vagy keverék kutyát akarsz.

8 hetesen is elhozzhatod,de akkor készülj fel,hogy ő még játékos lesz nagyon-nagyon és ha felássa a kertet vagy a bútorokat megrongálja is tudni fogod,hogy mit csinálj?

Egy 2-3 éves kutya annyira már nem cserfes,hogy ilyeneket csináljon,csak nálluk is előfordulhat és egy felnőtt kutyát lehet nehezebb lesz megnevelni,mint egy kölyköt.

dehát nemtudom.

2010. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!