Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ágyban altatása?

Kutya ágyban altatása?

Figyelt kérdés
Szóval, sokszor hallom ,hogy a kutya a gazdival alszik egy ágyban. Nem az esztétikai dolog érdekel. Hanem az, hogy így nem tartja a gazdájával egyenrangúnak magát? Magyarán nem tekinti egyenrangúnak magát a gazdával, vagy nem helyezi magát a gazda fölé a rangsorban?
2011. aug. 14. 20:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem nem jelenti azt. Az én kutyám is velem alszik de ugyanugy viselkedik mint egy átlag kutyus:) Felfigyel rám, szótfogad. :D
2011. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Kutyának az udvaron a helye.
2011. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De, megvan az esélye hogy problémás lesz a dolog. Csak sokakat ez nem érdekel mert nem is nevelik a kutyát.
2011. aug. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk nincs mert tudja, hogy én engedem be.. ha azt akarom, hogy lemenjen akkor azonnal leugrik és ha nem mondom, hogy felmehet akkor magától nem megy az ágyra/kanapéra..
2011. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy tegnapi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2095795-enged..


Egyébként nem. Én ennél a kérdésnél is leírtam, hogy a kutyámmal iskolát végeztem, mert nagyon fontosnak tartom, hogy jól nevelt legyen, hallgasson rám. E nélkül nem lehet kiegyensúlyozott kutya-gazdi kapcsolatot kialakítani.

A kutyám 100%-ig megbízható, szófogadó, és ott alszik velem. Semmit nem befolyásol, hacsak nem azt, hogy ezáltal még jobban kötődik hozzám. Ő is szomorú lenne, ha nem lehetne mellettem, és nekem is hiányozna.

2011. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért mert valakinek nincs ezzel problémája még nem kell ajánlgatni, mert a másik tíznek meg lehet hogy lesz. Arról nem is beszélve hogy 100%-os kutya nincs, ember sincs, senki sem tökéletes.
2011. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Senkinek nem ajánlottam semmit, válaszoltam a feltett kérdésre.

És ha majd egyszer is olyan lesz, hogy a kutyám nem fogad szót, akkor módosítom 99%-ra:)

2011. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Itt nem csak szófogadásról van szó arról nem is beszélve hogy a gondos gazda az olyan lehetőséget nagy részét ahol hibázni lehet, kiszelektálja. Meg gondolom nem öreg és sokadik kutyáról van szó. De mindegy, nem magyarázok. Egyszerűen 100% tökéletes kutya, ember, állat nincs, akkor sem ha veled még nem esett meg, ez tény.
2011. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Alapesetben szerintem ez probléma. Ha már olyan kifinomult kommunikáció van kutya és gazda között, és 99%-ban kézbentartható a kutya, akkor ezt lehet árnyalni.

Meg lehet oldani, hogy a kutya csak akkor legyen az ágyon, ha te is ott vagy, és csak ha felengeded, egyébként nem. Ha felállsz, ő is feláll onnan. Így nem okoz gondot a viszonyban, de szerintem nagyon ritka az olyan kutya-gazda viszony, ahol ez nem okoz rangsorproblémákat.

2011. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Ha nem mindig van együtt alvás, hanem van a kutyának egy saját, külön helye, ahol éjszaka alszik és csak pl a délutáni sziesztát pihenik együtt az nem hinném hogy problémát okozna egy szót fogadó, jó idegrendszerű kutyánál. Én pl (4 hónapos bolognese kis kutya) együtt pihenek na kutyusommal délelőttönként, ott alszik a pocakomon, de éjszaka a saját helyén. És amikor felállok vmiért, amikor ő alszik az ölembe és leteszem a kanapéra, akkor ő felül és kijön a szobából,nem pedig visszaalszik. Kell egy olyan hely egy kutya számára ami csak az övé, ahol szeret lenni,és ami menedéket jelent számára.
2011. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!