Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet egyáltalán vágni a...

Le lehet egyáltalán vágni a kutyák körmét?

Figyelt kérdés
Már a mi kutyánk körme elég nagy és azon gondolkozunk le lehet-e vágni? mert mások azt mondják hogy nem mert idegek vannak benne és az nekik olyan mintha nekünk levágnánk a lábunkat. IGAZ EZ? VAGY HA NEM HOGY VÁGJUK LE?TI HOGY CSINÁLTÁTOK?
2011. aug. 15. 21:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
EZT KIHAGYTAM:A kutyánk beagle és 13 hónapos
2011. aug. 15. 21:16
 2/12 anonim ***** válasza:
le lehet vágni...látod meddig érnek az erek és addig levágod..van rá külön olló
2011. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ahol rózsaszín a körömrész ott már nem szabad levágni igaz?
2011. aug. 15. 21:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Le lehet vágni.


De ha nem megy, akkor a kutyakozmetikus megoldja...

2011. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a csivavánk körmét rendszeresen vágja az állatorvos, mert nem koptatja és hosszúra megnő.

persze otthon is le tudod vágni, de azt ajánlom, először vidd el orvoshoz, elég macerás, elhúzza, véletlenül túl levágod vagy valami... ne legyen baj (:

2011. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
anno fogtam 1 metszőollot és levágtam ennyi nem kell tulreagálni
2011. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Le lehet vágni, de ha amatőr vagy ezen a téren, inkább ne kísérletezz a kutyán! Kutyakozmetikus, állatorvos is levágja, nem kell túl sűrűn, és nem egy nagy összeg. Esetleg megnézed, meddig vágta le, és akkor már te is tudod majd.
2011. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
még nem vágtam le a kutyám körmét mert ez az első kutyám : )) Azt szeretném tudni hogy nem fog letörni vagy ilyesmi és így majd még jobban fáj neki? kb 1 cm a rózsaszín (eres ideges)résszel együtt
2011. aug. 15. 21:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű, ahol rózsaszín, ott vannak az erek, és a vége ami már átlátszó ott levághatod, de hagyjál azért az átlátszónak a végéből, hogy védje a rózsaszínt....ha nem megy kozmetikus vagy doki olcsón megcsinálja
2011. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem első körben orvossal csináltasd, hogy lásd, hogyan kell szakszerűen, mert tényleg nagy fájdalmat tudsz okozni vele, ha bele vágsz az ideggel átszőtt részbe!


amúgy egyáltalán nem baj neki, hogy hosszú a körme, sőt, a kotorék ebeknek általában hosszabb a körmük, mert így könnyebb nekik az ásás.


(az én kutyáim ugyan annyit mozognak, mégis a kotorék keverékemnek mindig látványosabban hosszabb a körme, mint a többinek...)

2011. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!