Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
a kutyám séta közben ha másik kutyát sétáltatnak, mindig ugatja, morog, oda akar menni. normálisan nem tudunk elmenni egy kutya mellett. viszont ha odaengedem és szaglgatják egymást, nyugodtan összeengedhetem őket mert nincs semmi baj. de nyugodtan nem tud mellette elmenni. miért van ez? hogy lehet leszoktatni róla?
2011. aug. 16. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen egy kan drótszőrű Foxterrierem van meg egy Pulim. A puli szépen elsétál de a foxinak minden baja van. Mikor ezt csinálta az enyém picit a fenekére csaptam és mondtam hogy nem! 2 nap múlva egy kutyát sem ugatott csak figyelte őket!
2011. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kipróbàlom! Köszönöm :)
2011. aug. 17. 14:23
 3/4 anonim válasza:

Szerintem semmiképpen nem kéne rácsapni a kutyára. A kutya intelligens állat, sokkal több esze van, mint ahogy egyesek gondolnák.

Kipróbálhatnád esetleg azt, hogy amikor a kutya elkezd ugatni fogod magad és visszafordulsz, az ellenkező irányba a kutyával együtt. Amikor abbahagyja az ugatást akkor újra elindulhattok a másik kutya felé, de ha újra ugatni kezd akkor forduljatok megint vissza. Ehhez nagy türelem kell, de hidd el hogy a kutya előbb utóbb rájön, hogy ha ugat, azzal nem kerül közelebb a másik kutyához.

Ha egy idegen ember jön egy kutyával, akkor elég nehéz megcsinálni (mert közben ők is irányt változtathatnak, megállhatnak, eltűnhetnek szem elől) , ezért kezdetben kérj segítséget kutyás ismerőseidtől a gyakorláshoz.

Remélem hasznát veszed válaszomnak :)

2011. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2011. aug. 21. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!