Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya felel meg az...

Milyen kutya felel meg az igényeimnek? (lent)

Figyelt kérdés

Sportos Kutya legyen, napi több órát keljen vele foglalkozni. Szőre lehet rövid, hosszú.

Nagyon könnyen lehessen tanítani. Fehér Toy Kan Uszkárral, meg 5, 12 éves gyerek mellett lenne.

Őrző-védő legyen

És legyen szép


2011. aug. 17. 13:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Semmibaj nincs a Ridgebackel sem, csak a kutyához nem vagy kevéssé értő embernek okoz problémát. A ridgeback jelleme azért annyira különleges, mert általában egyszerre dominánsak és érzékenyek, ami feladja a leckét a gazdinak.

Ha tudsz verés nélkül fegyelmezni, hirtelen rémisztgetés nélkül nyomást gyakorolni, akkor kiváló kutya. Pont mivel érzékeny egy kis szemmelverésre is rögtön reagál.

Legalábbis akiket én láttam ilyenek voltak.


Ezekkel a medve meg farkasölőkkel azért nem mernék utcán bolyongani, pláne nem mindennap ugyanazon a mezőn....

2011. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

De én úgy tudom, hogy nagyon barátságosak, és dombon csak nem találkozunk, medvével, farkassal =D

Meg az idegenekkel toleráns csak, ha mondjuk nem "tetszik" neki az illető, de ha én esetleg rászólok, hogy ne csinálja talán nem is csinálja (póráz is lenne rajta)

2011. aug. 17. 14:30
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem.


-Nagyon könnyen lehessen tanítani

-Napi több órát keljen vele foglalkozni.


Mit értesz foglalkozás alatt? Csak mert ha tanításra gondolsz, akkor a két feltételed üti egymást. Tudtommal amelyik kutya napi több órás tanítást és foglalkozást igényel, az pont az a fajta okoskutya, amelyik annyira okos, hogy tapasztalt kutyatartóknak való csak, mert nem egyszerű egy ilyen okos kutya tanítása. (pl.: Border Collie). Tudtommal minél okosabb egy kutya, annál nehezebb tanítani (pont az esze miatt) és annál inkább tapasztaltabb kutyatartóknak való. Na mindegy. :-)


Sportos alatt mit értesz? Legyen olyan sportos, mint egy Border Collie, akinek nagy a mozgásigénye? Vagy legyen sportos, mint egy Lbrador, kinek a mozgásigénye nem annyira nagy, de elviheted 30 km-es túrára? Vagy legyen sportos, mint az Agár? Szeressen futni? Vagy legyen sportos kinézetű, izmos, mint a Staffi és Pitbull?


Lehet, hogy én vagyok a szőrszálhasogató, de nekem totál rejtély, hogy a kérdező pontosan milyen kutyát szeretne.

2011. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

most melyik fajtáról beszélsz,:)

a ridgeback, vagy a káj?:)


mert a közép-ázsiaira igaz, amit leírtál.:D

és a szőre sem igényel semmilyen tisztítást.

2011. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

a sétáltatásról Ridgeback, Szőr ápolásrül káj


Sportos alatt:sokat lehessen vele futni, úgy, hogy ne fáradjon ki

napi több órát keljen vele foglalkozni: Játszani, tanítani az udvarban

Nagyon könnyen lehessen tanítani: Ne kelljen vele több hónapig tanítani, hogy ül, hanem mondjuk 3-7 nap

2011. aug. 17. 14:40
 26/27 anonim ***** válasza:

jaaaaj...:)


bocsánat, ígérem, nem tukmálom tovább, de nagyon jól érezné Nálad magát egy közép-ázsiai!:)


Ez a kutya Neked van kitalálva!:)



Még egy jutott csak eszembe, amire érdemes figyelni, nagyon gyerekbarát!!!

De annyira, hogy ha a gyerekek játszanak, és eldurvul a játék, a kutya a Ti gyereketek védelmére fog kelni.

Szóval erre kell csak vigyázni, de ez igazából minden kutyával így van...:)



nem nagyon szoktam ajánlgatni ezt a fajtát, de most egyértelműen azt mondom, nagyon jól járnátok vele!:)

2011. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen sokat írtál erről a kutyáról, szerintem nagyon szép, és azt montad könnyen tanítható, és a gyerekeket meg jó, hogy a védelmére "kel"

Most ez a Ridgeback, aGolden, Labrador, a Roti, és a Német Boxer,kanári szigeteki kutya,hovawart,Cane corso,és a bullmasztif között vacilálok

2011. aug. 17. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!