Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutyus fél a vihartól?...

Sok kutyus fél a vihartól? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Szegényem annyira retteg,hogy megpróbál minél kisebb helyre bebújni(nem kicsi a kutya:)),mászkál össze-vissza,és remeg közben...

Mindig ezt csinálja,ha dörög az ég,vagy tűzijáték van.Tudom,hogy a mély hangok zavarják,és azzal segítenék elvileg a legtöbbet,ha látná rajtam,hogy én is nyugodt vagyok(de ennél nyugodtabb már nem is lehetnék)...Mivel lehetne megnyugtatni ilyenkor,olyan rossz nézni,hogy így izgul...Pedig alapvetően nyugodt kutya.A másik két kutyám immunis az ilyesmire...

Nálatok is ilyen izgulósak a manók?


2009. ápr. 14. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Első kérdésre. Nekem három kutyám van, kintiek, és egyik sem fél. Akár ágyút is sütögethetnek a füle mellett... Egyszer szilveszterkor (akkor még csak egy kutya volt) ránk dobtak egy petárdát, én meg szívrohamot kaptam kb, amikor eloszlik a füst, hát látom, hogy a kutya azt nézi, megyünk-e már tovább. :D Kint vannak szilveszterkor is a kennelben, pedig a szomszéd nagyobb tüzijátékot rendez mint Budapest, ráadásul a mi fáink fölé. Vihar nem érdekli őket. Nyugodtan sétálhatunk is akár póráz nélkül, mint egyébként is.
2009. ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekünk is volt egy kutyusunk, aki félt a vihartól. Mi ilyenkor - bár kinti kutya volt - beengedtük a házba és addig simogattuk, nyugtattuk, amíg már nem remegett tovább. Ha odamész hozzá és érzi rajtad, hogy te nem félsz, előbb utóbb biztosan meg fog nyugodni. Sőt, nálunk egy idő után már nem is kellett figyelni rá, egyszerűen beengedtük és teljesen nyugodtan aludt bent a legnagyobb viharok közben is.
2009. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Alapvetően benti kutya(van kert is),persze ilyenkor is bent van,még az ágyba is bebújik mellém,de egy 5 perc babusgatás után felpattan,és mászkál tovább idegesen.Még a legeslegfinomabb falatokatsem fogadja el ilyenkor...
2009. ápr. 14. 18:56
 4/7 anonim válasza:
Az én egyik kutyám is fél a vihartól,igaz benti,de akkor is.Ilyenkor ölbe veszem és simogatom,beszélek neki.Ha éjjel van vihar,akkor pedig velünk alszik az emeleten,hogy érezze nincs egyedül.Lehet az enyém azért is fél,mert ugy fogadtuk be és sok vihart az utcán élt meg.
2009. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen nálunk is ő az egyetlen kutya,akinek nem ismerjük az előéletét,kb.3 évesen hoztuk el az illatosútról...Hát nem lehetett egy álom élete az tuti:(
2009. ápr. 14. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyankor ha tudod hogy fél menj oda hozzá és hívd be..
2009. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában azok félnek a vihartól is a petárdázástól is, akik már éltek meg rosszat életükben(kóborok, kidobott-, bántalmazott kutyák). Fog idővel mérséklôdni a félelmük, de tapasztalatom alapján el nem fogják teljesen felejteni. Óvni kell őket félelmüktől. Ami segíthet ilyenkor az SOS bons, amit petárdázás előtt szoktak adni a kutyáknak vagy vannak homeopátiás szerek is félelem oldásra. Nem ártanak, de segítenek átvészelni az ilyen helyzeteket. Beszéld meg a dokiddal.
2009. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!