Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gyanús, ha egy kiskutya...

Nem gyanús, ha egy kiskutya több mint 8 hetesen vár gazdára?

Figyelt kérdés

Tudom minimum 8 hetesen lehet elhozni az anyjától, de nem gyanús az, amikor egy kölyök kutya már ilyen 12-15-20 hetesen van meghírdetve?

Az ilyen kutya miért nwm kellett senkinek mikor már 8 hetes volt? Ez gyanús?


2011. aug. 17. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2011. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyáltalán nem gyanús. Lehet hogy direkt csak akkor hirdették meg, mert fontosnak tartják a kiskutya egészségét. Vagy meg akarták tartani, de rájöttek hogy mégsem bírják anyagilag, és idővel... (A barátnőm kutyáját is 3 hónaposan vettük)
2011. aug. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ tenyésztő hirdeti, vagy szaporító. Nem mindegy.

Tenyésztők kisebb esetben, de megesik, hogy reklámozzák, hirdetik a kiskutyákat honlapon kívül. Valószínű nem adják akárkinek valamiben másabb az a kiskutya. Speciális gazdát keres neki. Mondjuk társtulajdonost, vagy kiállítási gazdit, sportra. Tehát konkrét célja van vele, vagy épp több kölyök született, mint amennyi jelentkező volt egy alomra, és még épp nem jelentkezett érte az álomgazdi. Tehát a tenyésztő nem adja akárkinek, a legvalószínűbb eset.

Szaporító, hát az meg nem tud túl adni a kutyán, ekkortól kezdődik, hogy lassan egyre lejjebb viszi az árat. De sokan viszont már kétszer meggondolják, hogy szaporítós kiskutyát válasszanak e vagy sem.

2011. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát én már vemhesen fogadtam örökbe a kutyámat, 8 kölyke született.

5-nek már van gazdája, 1-et megtartok...

de az is csoda, hogy 5-öt sikerült jó helyre elhelyezni!!!

2 sajnos még gazdira vár...


(én természetesen ajándékba adom, viszont nem akárkinek.)

2011. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk 1-2 éves kutya is vár még gazdira.. az én fajtámban 4 hónapos kor alatt alig lehet megmondani milyen lesz a kutya.. a legjobb kennelekben Amerikában pl csak 4 hónapos kor fölött kezdik el árulni őket. Plusz egy előszűrt, növendék, kiállítási eredményekkel rendelkező kutyát könnyebb eladni.. nálam volt olyan kiskutya aki 3 évig maradt itt majd megvették Amerikába ahol 3 hétvége alatt megcsinálta az USA CH-t és egyszer BIS is lett :)


Egyébként előbb is eltudnám őket adni...de mindig várok a tökéletes gazdikra...és van kölyök akit nem adnék el soha hobby célra inkább marad 1-2-3 évet

2011. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És vannak tenyésztők akik előszűrés nélkül nem adják el a kölyköket.
2011. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem gyanús. Van, mikor visszamondják a kiskutyát váratlanul. Az én "kicsimmel" is ez volt. Három kis pirinyó kölyök volt, mindhármat lefoglalózták. Én addigra totál bele"szerelmesedtem" az egyik kölyökkutyusba, úgyhogy felvettem a kapcsolatot a tenyésztővel, hogy ha esetleg a kiszemelt picit viszamondanák, engem hívjon először. Nagy öröm volt, mert mondta a telefonba, hogy pont visszamondták azt a picit, és hogy szerencsém van, így megkaptam. Akkor volt már 10 hetes a kutyus. Én megkértem a tenyésztőt, hogy még 2 hétig maradhasson a kutya, mert én 12 hetes kora előtt nem szeretném elhozni. :-)


Egyébként igazi tenyésztő 8 hetes kora előtt senkinek nem adja a kutyusokat.

2011. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!