Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Virágföldet eszik a kutyusunk,...

Virágföldet eszik a kutyusunk, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kiskutyánk, 4 hónapos, 2 hónapja fogadtuk örökbe az Illatos útról. Parvós volt, nagyon beteg, de túlélte és már él és virul, igazi kis rosszaság. Ami miatt a kérdést írom, nagyon bosszantó mostmár, folyton kikaparja és megeszi a virágföldet. (Vannak a teraszom és a kertben cseperes növények, leander, hibiszkusz, petúnia balkonládában, azokét.) Próbáljuk nevelni, és tudom hogy le lehet szoktatni erről, csak arra lennék kíváncsi hogy nem lehet ez valami hiánybetegség jele. Hogy azért eszik földet (a sima földet nem, csak a virágföldet), mert valami ásványi anyag hiányzik neki. Kap multivitamint és kalcium tablettát is, az állatorvosunk javasolta, és teljesen egészséges azt mondta.


Volt valakinek ilyen már?


Esetleg etessem mással? (Flatazol junior tápot kap, néha főtt husit ilyeneket.) Vagy valami étrendkiegészítő kéne neki?


2011. aug. 18. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám. Az enyém is kikaparja a virágföldet és megeszi :S nem tudom miért csinálja, próbálom róla lenevelni, hogy nem szabad de látszólag nem érdekli
2011. aug. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szinte minden kutya megteszi ezt nem kell megijedni. Gondolom akkor különösen eszik, ha akkor locsoltál:)


A mi kutyánk 3-4 hónapos kora között "garázdálkodott". Kb. egy szűk hónap alatt sikerült minden rossz szokásról leszoktatnom. Leírom én hogy jártam el, de a tárgyak és eszközök mindig helyettesíthetők bármivel:


tapétarágás, sarkokban kaparás: összekevertem pár nagyon erős illóolajat(eukaliptusz, fahéj, levendula tetszés szeirnt) és szép módszeresen, négykézláb végigtöröltem a lakásban minden sarkot. Ezt kb. 2 alkalommal kellett megtennem, soha többé nem fordult elő!


virágföld: itt is beválhat az illóolaj, de úgy, hogy a fehlasznált vattát, amivel végigtörölted a tetthelyet, belehelyezed. Nálunk az üres ásványvizes flakon jött be, amit ráhelyeztem a földön álló cserépre vagy elé tettem. Mivel előbbi nagy szolgálatot tett akkor is mikor elkezdett az eréklyről mindenre ugatni. Üres flakon földhöz vág - kutya hallgat!:)


Mindezek mellett adjatok neki sok rágnivalót, foglalkozzatok vele amennyit csak tudtok (pl. műcsont, erősebb gumilabda, stb.)



Most 15 hónapos a "fiatalúr" és nagyon fegyelmezett, kis túlzással a földön is ehetnénk akkor sem nyúl semmihez!

2011. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippet, ki fogom próbálni ezt az illóolajos megoldást. :)


Rágnivalója van: vettünk neki ilyen gumi rágóka izét, fánk alakja van, meg ilyen csomózott kötelet, amivel szoktunk "kötélhúzást" is játszani. Illetve van vagy 2 teniszlabdája és egy gumicsirkéje is. De úgy néz ki ezek nem izgik. Totál boborítani a teraszt földdel, meg azt megenni, az izgi.


Köszönöm a tippet mégegyszer, ki fogom próbálni. Nevelés alatt van a picúr, és tudja hogy nem lehet, mert ha látja hogy látom akkor fülét farkát behúzza egy abbahagyja, csak ha nem látom, akkor csinálja.

2011. aug. 19. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
a virág földet persze ,hogy megeszi ehhez csak azt kell tudni hogy miből van általában a szennyvíz tisztító üledékét keverik tőzeggel, fűrészporral humusszal,van a tehén trágya alapú tele van a kutyának való vitaminnal te meg tiltakozol ellene? hagyd hagy egye! ezek tudatában tedd fel a kérdést ,hogy miért kell csókolózni a kutyával ez itt elég gyakori kérdés.
2011. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de én nem tartom jónak hogy mire hazamegyek kikotorja meg megeszi a fél virágföldet a cserepes növényekről a kuty. Persze sejtettem én is hogy kell neki valami vitamin vagy ásványi anyag és ezért lehet (vagy csak jó az illata, íze) de azért kissé bosszantó, gondolom te se akarnál takarítani utána. Világos kő van a teraszon, képzeld el hogy néz ki utána, mint valami csatatér.


Egyébként mióta multivitamint és ásványi anyag pótlást is kap, és a virágokat is átültettem, úgy látom nem csinálja, úgyhogy úgy néz ki megoldódni látszik a probléma.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2011. aug. 22. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem haragszom én falun élek régebben voltak szarvas marháim, akár hiszed akár nem volt időszak hogy a trágyát ették és nem a főtt csirke fejet a kutyuskáim de azóta sem volt olyan fényes a szőre, hiába a vitaminok ,meg a táp, de azt még mindig nem tudom hogy miért kell nekik a paradicsomban aludniuk!
2011. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!