Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy irtsam ki a bolhákat?

Hogy irtsam ki a bolhákat?

Figyelt kérdés
A két kutyámon és macskámon is van (főleg a macskán), és most már asszem, hogy rám is jöttek, valószínűleg a macsekról, mert a kutyákon eddig is jó sok volt mégsem jöttek rám, viszont a cicámon csak most jelentek meg és pont tegnap fürdettem meg, de még maradt rajta jó sok. Mit csináljak? Hogy irtsam ki őket? Melyik szer válik be a legjobban?
2011. aug. 19. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Állatorvostól kérj spotot. Apró kis tasak valami löttyel, rá kell önteni a kutyára-macskára olyan helyen, ahol nem tudja lenyalni magáról (mondjuk a tarkójára). Beissza magát a bőrbe, és vagy két hónapig menekülnek a bolhák.
2011. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a kutyákat bolha elleni samponnal meg kell fürdetni ..ha a szőrük hosszú le kell vágni (pl puli) a macskákba azonal venned kell cseppet ..(több van ) oylan hogy a macska nyakába csöppentesz ..és ha valami! (kullancs, bolha egyéb) megcsípja , az megdöglik. aztán mindent le kell permetezned bolha írtóval kint , bent pedig teljesen kitakarítani a házat.. jó szórakozást! de ha most 20.a miatt nem tudsz iylen szerekhez jutni akkor ott a tetű írtó..
2011. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
csak a macskabolhák mennek át emberre(az még akár meg is csíphet) a kutya bolhái maradnak a kutyán :)
2011. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a házihasználatú általános rovarirtókkal vigyázz, mert egyik-másik erősen mérgező a macskákra nézve (is). Szóval mindenképpen állatorvostól kérj valamit.
2011. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bármelyik állatpatikában kapsz élősködők elleni szert. Sok olyan van, amiből csak 1 csepp kell az állat nyakára.(Mondjuk elég drága, de hatásos.)Ne felejtsd el, hogy a helyüket is le kell kezelni.Arra nagyon jó a PERMETRIN hatóanyagú aeroszolos élősködőirtó. De szerintem állatpatikában/háztartási boltban tudnak ajánlani több fajtát is..Nekem a cicámban lettek bolhák, bolhairtós kutyasamponnal megfürdettem, a helyét és az egész lakást lefújtam Insecticide 2000-rel(permetrin a hatóanyaga). Bevált.
2011. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Pont a permetrinről beszéltem, a macskákra nézve halálos méreg.


[link]

2011. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17:32 vagyok. Ez után nagytakarítást is csináltam, a mosott/megszáradt ruhaneműket pedig gőzölős vasalóval ki is vasaltam( nehogy az esetleges bolhapeték túléljék). Elég macerás volt, de most nincs bolha sehol.
2011. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na ez az, hogy ha a bolha nem talál gazdatestet, úgyis megdöglik, szóval a ház fertőtlenítése majdhogynem felesleges. A spottal meg kell ereszteni a macskát háromhavonta, és erről a problémától levetted a kezedet.
2011. aug. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Cicus túlélte, nem tettem ki a mérgezés lehetőségének. Arra az 1 hétre hazaköltöztettem anyuékhoz...
2011. aug. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Én is nemrég kerültem hasonló helyzetbe! 3 macskám van és a legkisebbet elvittem ivartalanítani, majd bolhákkal hoztam haza az Állatklinikáról! Durva...


Na de ahogy nekem sikerült irtani... először Biokill-t, illetve Insecticide 2000-et vettem (5*0,5 litert összesen), körbefújtam a lakást, meg mindent, de semmit nem hatott (egyébként nem voltak mérgezőek a cicusokra). Majd vettem Frontline Combo-t, és igaz, hogy drága volt egy kicsit (3 cicára 7500 Ft-ot fizettem), de már aznap elkezdtek kipusztulni. Úgyhogy nagyon hatásos, ezt ajánlom!

Persze mellette még elfújtam az összes permetezőt, és hoztam diófa leveleket is a lakásba, mert állítólag azok is elriasztják a bolhákat!

Azóta semmi jele a kis szemeteknek, pedig már közel 2 hónap eltelt a cseppentés óta!


Úgyhogy sok sikert, mindent bele! :)

2011. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!